www.elektronik.si
Programiranje arduinota
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Arduino sekcija

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2017 11:09 am    Naslov sporočila:  Programiranje arduinota
----------------------------------------------------------------------------
Obstaja kak podoben program tudi za arduinota , kot je LEGO MINDSTORMS EV3 Home Edition za lego ?

Avtor: ecobraKraj: Radeče PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2017 11:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na stricu Guglu poišči pod "arduino graphical programming" in je kar nekaj zadetkov kot Visuino, ardublok.....

l.p.

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2017 6:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sbeer Ufa tega pa je kar nekaj... Moram poštudirati kateri bo za mladež najprimernejši.
@ecobra hvala za pomoč.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2017 6:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale!

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 8:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Tale!
Very Happy Dancing Sem se tudi jaz odločil zanj.Mi lahko kaj svetuješ? Seveda bo to za mlade nadbudneže .Gre jim že dobro z lego , ampak bi jih rad navdušil tudi za spajkalo in podobne stvari.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 8:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ta gospod oziroma njegovi otroci to uporabljajo. Mislim, da ti bo on več pomagal kot jaz.

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 8:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Oho Solomojster , ga bom kontaktiral... Hvala Branez.

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 8:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po noven je na osnovno šolo prišel predavatelj arduina..... Nekaj se le premika.
Kljub temu bomo doma zložili robotka ,da bo sledil črni črti. Čakamo senzorje.... Rolling Eyes

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 9:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ufa solomojster kako pa tamalim gre programiranje s mBloc-kom ?

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 2:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sad Problemi ... mi ne izpiše kode . Ima kdo izkušnje s tem?

Avtor: makiKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 7:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
da odpiram nove teme, ali s tem lahko sprogramiraš tudi kaj uporabnega razen vožnje rbotka po črti?

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 8:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prve korake smo naredili z minibloq okoljem. Potem pa hitro predelali kakšen program v arduino okolju. Za prvo povezavo in prve korake pa je bil minibloq zelo pomemben. Takrat ko ne veš kam bi kaj priključil.

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 11:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
solomojster je napisal/a:
Prve korake smo naredili z minibloq okoljem. Potem pa hitro predelali kakšen program v arduino okolju. Za prvo povezavo in prve korake pa je bil minibloq zelo pomemben. Takrat ko ne veš kam bi kaj priključil.

Very Happy Orko , ta je pa še prijaznejši. Se moram malo natrenirat, potem pa ta mlade vključim...

Avtor: iskraKraj: Lokev ,Boa , KOPER PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 11:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
maki je napisal/a:
da odpiram nove teme, ali s tem lahko sprogramiraš tudi kaj uporabnega razen vožnje rbotka po črti?

Mogoče nisem bil dovolj jasen:
Iščem program s katerim bi lahko 8 letni vnuček programiral recimo arduinota.
Ni pomembno kako je vsestranski , ampak da ga lahko osvoji tudi mladež.
Sedaj dokaj uspešno programira lego robota , pa ga bom probal navdušiti tudi za arduinota in elektroniko (torej spajkalo ,mikrič in podobno).
Mislim da bi ga s if ,or in podobnimi komandami samo odvrnil od tega.
No ne nazadnje pa bi bil tudi sprogramiran robotek ki vozi po črti za tako mladež ( 8 let)izjemen dosežek..
Upam, da se nam pridružijo tisti , ki imajo doma potencialne elektronike , pa da jih skupaj "zasvojimo" s tem....
Še link na http://blog.minibloq.org/p/download.html programček....

Avtor: makiKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 1:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
iskra je napisal/a:
maki je napisal/a:
da odpiram nove teme, ali s tem lahko sprogramiraš tudi kaj uporabnega razen vožnje rbotka po črti?

Mogoče nisem bil dovolj jasen:
Iščem program s katerim bi lahko 8 letni vnuček programiral recimo arduinota.
Ni pomembno kako je vsestranski , ampak da ga lahko osvoji tudi mladež.
Sedaj dokaj uspešno programira lego robota , pa ga bom probal navdušiti tudi za arduinota in elektroniko (torej spajkalo ,mikrič in podobno).
Mislim da bi ga s if ,or in podobnimi komandami samo odvrnil od tega.
No ne nazadnje pa bi bil tudi sprogramiran robotek ki vozi po črti za tako mladež ( 8 let)izjemen dosežek..
Upam, da se nam pridružijo tisti , ki imajo doma potencialne elektronike , pa da jih skupaj "zasvojimo" s tem....
Še link na http://blog.minibloq.org/p/download.html programček....


Verjetno tudi jaz nisem bil dovolj jasen. Namreč nimam pojma o programiranju, sem wisewiyng person, zato tudi sprašujem kaj tak program zmore-zna. Moja siva glava pač ni preveč optimizirana za pisanje vrstic...
lp

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group