www.elektronik.si
Ferroli SUN P7 način delovanja?

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: pacarKraj: Petrovče PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2017 7:31 pm    Naslov sporočila:  Ferroli SUN P7 način delovanja?
----------------------------------------------------------------------------
Sem začetnik ogrevanja na pelete,pa mi marsikaj ni jasno.
Ampak zaenkrat samo ena težava.
Namreč,po uspešni samoinstalaciji ter zagonu gorilca zadeva deluje bp.
Po 14h dneh sem se usedel z navodili zraven gorilca ter spreminjal način delovanja, nastavitve ure.
Nastal je problem! Na displayu ne kaže več temperature ampak ura.
Dnevnih oziroma tedenskih nastavitev ne potrebujem,pa ne vem kako nazaj.
Sicer kontakt na zahtevo deluje ampak ne vidim temperature.
V peči je druga temperaturna sonda ampak so nihanja glede na temperaturo različna.
Za pomoč bom zelo hvaležen.
So navodila ampak za strokovnjake.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2017 7:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno bereš slovensko verzijo navodil. Slovenski prevod je bedast, z mnogimi napakami in težko razumljiv ( vsaj tisti prevod, katerega sem jaz bral, mogoče obstaja več prevodov v slovenščino )
Jaz vedno berem nemško verzijo navodil.
Nastavitve ure so res malce nenavadne, težko si zapomniš potek nastavitev. Jaz v ta namen uporabljam eksterno digitalno stikalno uro.

LP

Avtor: pacarKraj: Petrovče PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2017 8:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po nemško delam samo, esen, drinken, šlafen
angleščina pa bom reko na dobrih 60% brez strokovnih izrazov
zato sem samo pleskar pred upokojitvjo
če vam je v kakršni koli moči pomagati se zahvaljujem

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 9:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pritiskaj tipko zgoraj desno, na kateri je narisana ura.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 11:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če jaz prav razumem navodila, moraš pritisniti gumb M, da preklopiš na avtomatsko delovanje in izbereš mode A. V manualnem načinu delovanja ne prikazuje temperaturo, ampak uro(mode B in mode C).

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 12:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, hvala da si me popravil.

S 5s pritiskom na tipko M prideš v meni:
- temperatura (01)
- stopnja moči gorilca (02)
- način delovanja (03)

Zadnji parameter (03) nastavi na 000.

Izhod iz menija ponovno 5s pritisk na tipko M.

S kratkimi pritiski na tipko M preklapljaš med ON, OFF, .....
Pritisni tolikokrat, da se prikaže temperatura in ON.

Ostali parametri 10s pritisk na tipko P.
Izhod 10s pritisk na tipko P.

Vsako nastavitev, ki jo spreminjaš pustiš, da utripne vsaj 3x, da se shrani.

Avtor: pacarKraj: Petrovče PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 6:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S 5s pritiskom na tipko M prideš v meni:
S tipko P se sprehodiš do -načina delovanja (sem ga imel na 002)
nastavil na 000

Zadeva deluje ! Zopet je stari Ferroli.


Hvala za pomoč Boo hoo!

Avtor: pacarKraj: Petrovče PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 6:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdej je težav zmanjkalo,pa bi prosil za informacijo kako najceneje do možnosti wi-fi vklopa-izklopa gorilca preko androida.
Če bi bila možnost vpogleda stopinj v peči oziroma celo nastavitve stopinj na gorilcu,ne rabim nič več.
Nimam sobnega termostata.

Avtor: ogblaz PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 8:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najbolj ugodna in racionalna možnost je montaža sobnega termostata. Nastaviš na njem dnevno in nočno temperaturo glede na čas in dan v tednu, tukaj se prihrani nekaj malega kurjave.
Sam imam isti gorilec, na njem nastavljeno najnižjo temperaturo v peči 55°C in najvišjo 65°C, sobni termostat pa krmili le obtočno črpalko za radiatorje. Se vredu obnese, gorilec skrbi za temperaturo peči, termostat pa za temperaturo stanovanja.
In koliko sem gledal rabi termostat le 2 žici, tako da sama montaža ni nekaj težavnega.

Če je možnost priporočam, če ne gre pa ignoriraj moje pisanje Wink za wifi vklop in izklop pa žal nebi vedel.

Avtor: pomarKraj: okolica Ptuja PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 9:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za upravljane preko telefona je najceneje je če si preko interneta nabaviš Sonoff TH16 s tipalom temperature.

Avtor: pacarKraj: Petrovče PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2017 1:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pomar, hvala za smernico, sem ubral nekaj podobnega.
Danes je projekt zaključen, zato tudi pozen odgovor.
Imam možnost vklopa-izklopa, opozorilo blokade, ter deblokada + štirje temperaturni senzorji.
Pa še kaj se bom spomnil.
Lp

Avtor: sebastigKraj: World PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2017 9:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@pacar se ti ljubi malo podrobneje razložit tvoj projekt wifi sistema kontrole peči? Tudi mene zanima ta stvar.

Lps

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2017 11:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@pacar
vidim, da imaš v kurilnici kar precej lesenih zadev.
Jaz v kurilnici bolj zaupam negorljivim materialom
Hm, mogoče sem pretirano previden ?

LP

Avtor: pacarKraj: Petrovče PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2017 12:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kupil sem 8 kanalni relejni modul.
Prodajalec ga je skonfiguriral po mojih željah.
Na telefon naložiš aplikacijo Blynk,malce nastavitev,priklop kablov in dela.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group