www.elektronik.si
ATmega16 download

www.elektronik.si -> Osnove programiranja AVR-jev

Avtor: KopernikKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 11:49 am    Naslov sporočila:  ATmega16 download
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

zanima me, če je možno downloadad program iz ATmega 16..
moral bi sneti program iz sprogramiranega in ga naložiti na nove mikrokontrolerje.

na razpolago pa imam:
Atmel studio 7.0
AVRISP mkii

hvala za pomoč

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 2:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če procesor ni "zaklenjen" lahko dol z orodji Atmel studio 7.0 in AVRISP mkii dol potegneš HEX datoteko.
Če je procesor zaklenjen preveri v fuse bitih.

Avtor: KopernikKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 4:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem downloadal datoteko..
Če sem jo lahko, potem ni zaklenjen?
Ali manjka del programa ce je zaklenjen?

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 7:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali si pogledal, kaj je v datoteki?

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 8:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odvisno od programa je včasih pomemben del tudi zapis v EEPROM, Pa seveda nastavitve fuse bitov. Torej, da ne boš iz osnovne Mege pobral mogoče samo tretjino...

Avtor: GklemenKraj: Rogatec PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 12:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo

Program lahko v vsakem primeru dol potegneš.. Če je uC zaklenjen bodo prebrani podatki sami 0xFF..

lp, Klemen

Avtor: KopernikKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2017 1:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
v prilogi pripenjam sliko lockbit-ov...

torej je zaklenjen ali ne? kako naslednjič ugotovim?

lahko tudi komu pošljem .hex datoteko..
na forum je ne morem dodati..

lp

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2017 8:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na sliki piše "no memory lock features enabled", torej jaz domnevam, da je odklenjen. Res pa je, da ne poznam tega tvojega orodja na sliki.

Poglej datoteko, ki si jo dovnloadal (mislim da obstaja program HEX Viewer, ali pa že z orodjem za programiranje oz. pisanje programov, pri meni npr AVR studio)). Kot si že dobil predlog, če so v datoteki samo 0xFF potem programa nimaš. Če so druge številke, potem je program prebran OK (najverjetneje).

Avtor: KopernikKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2017 12:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
no.. bom v soboto lahko stestiral.. me res zanima če bo delovalo..
datoteko sem naložil v program od minipro, pa zgleda, da je ok..

hvala za pomoč

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group