www.elektronik.si
FX1N-40/60

www.elektronik.si -> Avtomatizacija v industriji

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 7:12 am    Naslov sporočila:  FX1N-40/60
----------------------------------------------------------------------------
Ima mogoče kdo power board od Mitsubishija FX1N-40/60?

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 8:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam sem uspešno popravil že dva takšna napajalnika. Pri obeh so bili zanič kondenzatorji in pri obeh je požrlo vezice okoli pad-ov, kjer so prilotani kondenzatorji. Ko kondenzatorje odlotaš, še z inštrumentom preveri povezave, ker s prostim očesom skoraj ni videt prekinitve vezic.

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 9:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ule je napisal/a:
Sam sem uspešno popravil že dva takšna napajalnika. Pri obeh so bili zanič kondenzatorji in pri obeh je požrlo vezice okoli pad-ov, kjer so prilotani kondenzatorji. Ko kondenzatorje odlotaš, še z inštrumentom preveri povezave, ker s prostim očesom skoraj ni videt prekinitve vezic.

Kateri kondenzatorji naj bi bili?
Ko ga priključim na napetost v njemu nekaj štrca....tk tk tk....hitro potem ko odklopim pa vedno počasneje.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 10:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če še nimaš ESR metra, si ga takoj nabavi. Meni se je izplačal v enem dnevu.

LP

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 10:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lizard64 je napisal/a:

Kateri kondenzatorji naj bi bili?
Ko ga priključim na napetost v njemu nekaj štrca....tk tk tk....hitro potem ko odklopim pa vedno počasneje.


Na levi strani slike so trije na kupu (črn, moder, vijoličen). Ko si že ravno pri tem delu, menjaj še tista dva manjša poleg hladilnikov. Sicer pri mojih dveh primerih, sta bila napajalnika čisto "nema". Glede na opis tvoje napake, bi napajalnik pogrel s sušilcem za lase in še enkrat priklopil napajanje. Če bo začel delovati normalno so sigurno zanič kondenzatorji.

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 10:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Štrca v tuljavi zraven modrega trafota.....

Avtor: Lizard64Kraj: Severna Primorska PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 3:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ule je napisal/a:
Lizard64 je napisal/a:

Kateri kondenzatorji naj bi bili?
Ko ga priključim na napetost v njemu nekaj štrca....tk tk tk....hitro potem ko odklopim pa vedno počasneje.


Na levi strani slike so trije na kupu (črn, moder, vijoličen). Ko si že ravno pri tem delu, menjaj še tista dva manjša poleg hladilnikov. Sicer pri mojih dveh primerih, sta bila napajalnika čisto "nema". Glede na opis tvoje napake, bi napajalnik pogrel s sušilcem za lase in še enkrat priklopil napajanje. Če bo začel delovati normalno so sigurno zanič kondenzatorji.

Morajo biti zamenjani kondenzatorji prav enaki?

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 08, 2017 7:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja najbolje je da so enaki, vsaj kar se kapacitivnosti tiče. Napetost pa; ali enaka ali višja.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group