www.elektronik.si
HP COMPAQ 6715B zamrzne

www.elektronik.si -> Strojna oprema

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2017 9:51 am    Naslov sporočila:  HP COMPAQ 6715B zamrzne
----------------------------------------------------------------------------
Vklopim prenosnik HP COMPAQ 6715B na katerem imam Windows 7 vse dela ok. Ko vklopim USB ključ in delam s podatki z njega, je vse v redu. Ko potegnem USB ključ ven v trenutku zamrzne, tudi ponovni zagon ne pride niti čez BIOS. Očistil sem hladilnik procesorja (morebitno pregrevanje), namestil nove rame, ničesar ne pomaga. Je kaj narobe s procesorjem, oziroma kaj sumite, da bi lahko bilo narobe ?

Avtor: TidraKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2017 3:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A ti je po tem uspelo sploh še zagnati na tak način da si lahko spet normalno delal,...
al je iz tega sklepat da si to 1x naredil in od takrat naprej ti ga ni uspelo več spravit pokonci,...

Če ti ga je uspelo, kaj moraš naredit da se zadeva postavi....

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2017 6:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To z USB ključem je bilo izgleda slučajno, zadeva se po mojem pregreva in potem se zablokira. Računalnik izklopim in ponovno vklopim, ne gre, malo počakam, potem vklopim, gre recimo do BIOS-a, se spet zablokira. Zato ga pustim nekaj časa da se ohladi, ponovni vklop in se lepo naloži in dela uro, dve in spet se ustavi. Hladilnik procesorja je očiščen, na novo nameščen, ventilator dela. Zdaj bom probal pod prenosnik postaviti podstavek z ventilatorji za hlajenje. Bi mogoče pomagala zamenjava procesorja ? Hladilnik je bil dokaj zadelan, da bi se obstoječi preveč pregreval in je bilo čiščenje prepozno ?

Avtor: mkezmahKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2017 8:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Naloži si monitor za merjenje temperature CPU (npr. HWMONITOR) in boš hitro videl, kakšne so temperature. Morda boš moral odstraniti hladilnik in na novo namazati termalno pasto. Če ni v redu stik s hladilnikom ti tudi dodatni ventilator ne bo pomagal kaj dosti.

Meni se je dogajalo podobno, z hwmonitorjem sem opazil, da temperatura nenormalno hitro zraste, nato se je izklopil. Odkar sem zamenjal pasto dela OK.

LP
Marko

Avtor: TidraKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2017 3:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pri prenosnikih pogosto delamo napeka, ker jih držimo direktno v naročju, brez kakršne koli podlage,...

ja če se je velikokrat to dogajalo potem boš imel srečo če je potrebno samo ponovno pasto namestit na hladilnik,... lahko pa da je procesor že fasal svoje in boš moral tudi procesor menjat,... ampak najprej pa obvezno snet hladilnik iz procesorja očistit staro pasto in namestiti novo,...

LP
I.

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2017 7:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še nekaj sem ugotovil, da tudi v primeru če je napajanje vklopljeno dalj časa, prenosnik pa ne, pri vklopu ne pride preko set up procedure, ampak zamrzne. Vklopim ga tako, da odstranim baterijo, napajalni kabel nekaj časa, potem pa gre. Bi lahko bil procesor v okvari, to verjetno ne gre ugotovit drugače kot z menjavo le tega ?

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Čet Nov 30, 2017 9:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Strinjam se, da je možno, da jih je procesor fasal. V sistemu mi piše, da je vgrajen MOBILE AMD SEMPRON (tm) PROCESOR 3800+ 2,20 Ghz. Nabavil pa sem rabljen AMD TURON 64 X 2 (to piše na njemu). Bo zamenjava v redu ?

Avtor: damjangoKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Čet Nov 30, 2017 6:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prvo preveri podnožje, če paše notri. Priporočam pa, da zamenjaš tudi hladilnik z ventilatorjem, sploh v primeru, če je prejšnji procesor manjše frekvence in bi se lahko novi procesor z večjo pregreval.

Avtor: shmandiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Nov 30, 2017 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A si pogledal temperaturo procesorja? Dvomim, da bo menjava pomagala, sploh če boš dal notri "TURON"

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 7:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
shmandi je napisal/a:
A si pogledal temperaturo procesorja? Dvomim, da bo menjava pomagala, sploh če boš dal notri "TURON"


Očitno je bilo nekaj narobe z procesorjem, katerega sem zamenjal z "Turon", ki je naveden tudi pri tehničnih podatkih prenosnika. Zdaj so padle tudi temperature procesorja, prenosnik dela brez problemov.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group