www.elektronik.si
Težave z motorjem Nice za drsna zunanja vrata
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Periferija

Avtor: poldejanez PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2017 10:43 pm    Naslov sporočila:  Težave z motorjem Nice za drsna zunanja vrata
----------------------------------------------------------------------------
Spoštovani,

na vas kot strokovnjake se obračam v zvezi s težavo z motorjem za zunanja drsna vrata (za dvorišče). Težava je v tem ko pritisne mraz (temperatura 0 stopinj ali manj) se vrata ne premikajo več, utripa samo luč. Ugotovili smo, da če s fenom grejemo motor oziroma elektroniko v motorju, potem vrata normalno delujejo. Težava je torej v elektroniki, ki ne deluje v mrazu (pod 0 ali minus). Ali morda kdo ve za kakšno rešitev? Motor ni več v garanciji je star okoli 4 leta. Hvala za odgovor.

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2017 11:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali ima ta motor kakšen motorski kondenzator? Če ga ima je verjetno že oslabel in ga bo potrebno zamenjati z novim.

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 4:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Proizvajalec? Tip motorja?

Tvoje vprašanj je podobno, kot bi mehanika vprašal zakaj mi avto ne vžge, pa nič povedal kakšen s kakšnim motorjem......
V glavnem več podatkov.

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko je tudi hladen lot na elektroniki ali napaka na kontaktu releja. Če bi v profilu označil od kod si, bi imel več možnosti za konkretno pomoč.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 12:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enako težavo z enakim pogonom imam sam v podjetju. Nisem še še našel časa, da bi točno ugotovil kaj je narobe. Sumim pa da je težava fotocelica. Imam občutek, da zaradi razstezanja materiala, na katerega je pritrjena fotocelica pride do premika žarka. Težava se pojavlja namreč vedno pri zapiranju. (Popolnoma enaka težava se namreč pojavi pri zelo močnem sneženju)

Avtor: bbraneKraj: Cerkno PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 5:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, v tvojem primeru je vsekakor najbolj verjeten vzrok slaba (netočna- mejna ) nastavitev fotocelice. Smo imeli isti primer v našem podjetju( drsna vrata na kar petih mestih). Pri močnem sneženju si vrata normalno odprl zapreti pa jih nisi mogel pri močnem sneženju ( ovira med vrati in jih zaradi varnosti pač ne pusti zapreti).
Za poldeta bi pa rekel da je možnosti napake več:

- Poznam pogone FACC, FBT in še nekatere druge( predvsem starejši) in imajo nastavitev mehanske sklopke na osi pogonskega motorja ( ob preveliki mehanski oviri zdrsne). Ob mrazu je vsekakor lahko vzrok, da sklopka drsi - smo imeli take primere.
- druga verjetna možnost je vsekakor lahko slab zagonski kondenzator v kolikor so za pogon uporabljeni asinhronci.
- in pa pač slabi spoji na elektroniki oz relejih - kot so že drugi omenili.

LP Brane

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 7:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na pogonu nice sem tudi jaz imel slab spoj. Neverjetno, da je toliko časa delalo.

Imel sem tudi druge težave. Slabo pritrjen pogon se je zavrtel, odlomil aluminijast ščitnik za zobnik, uničilo je zobato letev...

Monter ni povezal antene, zato je delalo samo 2 m od sprejemnika.... Nekaj m koaksa je rešilo situacijo, sedaj ima domet konkretno daljši.

Silvo, poglej, če ni slučajno kaj losano, ker vrata kar plešejo, če je motor ohlapen. Naslonijo se na drog, kjer je montirana celica in lahko, da ti prekine žarek. Pri meni je monter uporabil kar parice iz UTP kabla, namesto ustreznejšega kabla, na preboju je uničilo izolacijo, ker je drgnilo ob kovino. Vse skupaj je sicer nekaj silikoniral, vendar to ni to.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če bom imel čas jutri, se jih lotim. Preden sem šel s službe jih ni šlo zapreti avtomatsko. Domnevam, da število utripov opozorilne luči ponazarja napako. Ob stisku daljinca je en dolg ter dva kratka utripa nato sledi pavza in še dva kratka utripa.
qwertz,
Očitno gre za iste šalabajzer-je. Tudi pri meni so uporabljeni UTP kabli.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Našel diagnstiko napak.

V mojem primeru je očitno res težava fotocelica.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imaš slučajno cela navodila pri roki?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 9:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V prilogi

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 3:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ista vrata enake težave.
Začelo se je pojavljat sedaj, ko je postalo hladneje. Najprej sem sumil, da je prišlo do zvijanja drogov na katerih so fotocelice. Javljen alamm kaže na to. A težava je očitno drugje. Danes sem zadevo razkopal. Vezje sem očistil - v ohišje so prišle mravlje. Opazen je bil tudi slab stik na konektorju. Kontakte sem očistil proščico vrnil. Zadeva funkcionira. ... žal ne za dolgo. Čez čas vrat ni šlo niti odpret. OK vzamem fen škatlo rahlo ogrejem - zadeva začne delovati.

Kaj je takega na plati da bi lahko delalo s*anje? Procesor sem preventivno polotal. Kakega slabega spoja nisem opazil.
Jutri bom ploščico vzel iz škatle, jo priklopil ter s plinslim spajkalnikom poskušal ploščico točkovno segrevati.



Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 5:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, meni ga je biksalo podnožje varovalke.

klik

Simptomi pa enaki kot pri tvojih.

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 7:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Qartz ? Temu včasih toplota prija, da začne delat ampak ponavadi ne za dolgo....

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2018 8:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bom jutri brikal varovalko - poročam.
Kristal ? Dvomim - ura očitno teče, ker javljanje napake (dva kratka utripa ter pavza 1S deluje)

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group