www.elektronik.si
Sprejemnik 433MHz za Raspi/Arduino

www.elektronik.si -> Raspberry Pi sekcija

Avtor: SaranKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2017 2:44 pm    Naslov sporočila:  Sprejemnik 433MHz za Raspi/Arduino
----------------------------------------------------------------------------
Živjo.

Igram se s prenosom podatkov na daljavo preko raspi in arduino. Ali pozna kdo kakšen dober sprejemni modul na 433,92 MHz, po možnosti z opcijo za priklop antene npr. rubber-duck ali pa manjši dipol? Rabil bi za obratovanje na razdalji cca 250m.

Na ebay-u sem kupil tole šaro (spodnji link). Oddajnik sicer deluje vredu, ker ga vidim na spektru (gqrx/rtlsdr), ko ga vklapljam in izklapljam preko GPIO porta, vendar je pa sprejemnik za en totalni drek. Deluje le zelo blizu oddajnika in še to samo pri nizkih bitrate. Ko grem pa z frekvenco podatkov gor, pa vidim samo šum na osciloskopu.

https://www.ebay.com/itm/433Mhz-RF-Wireless-transmitter-module-and-receiver-kit-For-Arduino-Raspberry-Pi/132173607456

Videl sem tudi, da se prodajajo neki moduli pod imenom Superheterodyne. So ti kaj boljši?

lp

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2017 3:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enkrat sem se sam igral z temi moduli pa se niso lih obnesli.

Si razmišljal o XBee?

https://www.cooking-hacks.com/documentation/tutorials/xbee-arduino-raspberry-pi-tutorial/

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2017 4:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poskušaj s tem.

Primer uporabe.

Nakup Ebay.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2017 7:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko vzames Hope HM TRP na 868 MHz. Direktno na uart (pazi, 3V3!) in doseg 250 m bp z navadno zicko, gre tudi do km in vec.

Lp, G

Avtor: SaranKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2017 9:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V mislih sem imel le enosmerno komunikacijo, ker izdelujem lasten protokol in preiskušam prenos podatkov preko različnih modulaciji vrste ASK-OOK (PWM, manchester, differential manchester, pulse-position modulation, itd). Za to bi potreboval le preprosti sprejemnik z digitalnim izhodom, ki ga vežem na GPIO pin in podatke pobiram preko interrupt-a in timerja. Npr. tale Superheterodyne izgleda takole. Bom za foro naročil zadevo, da vidim, če je kaj boljša od tiste krame.

https://www.ebay.com/itm/1pcs-RXB6-433Mhz-Superheterodyne-Wireless-Receiver-Module-for-Arduino-ARM-AVR/401085388270

Naprave, ki ste jih navedli, pa zgledajo že več ali manj dovršeni modemi za duplex komunikacijo. Čeprav tile ni ravno tisto, kar sem iskal, si bom pa zadeve označil, če bom kdaj potreboval za obojesmerno komunikacijo.

lp

Avtor: japekKraj: Radenci PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2017 9:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Oboje smerna komunikacija brez težav deluje tudi samo v eno smer...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group