www.elektronik.si
Windows 7 problem povezave z internetom

www.elektronik.si -> MS Windows razprave

Avtor: faznpriferKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 12:05 pm    Naslov sporočila:  Windows 7 problem povezave z internetom
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

Vedno kadar prižgem računalnik, se ta noče povezati z internetom. če pogledam spodaj desno na povezavo ta vedno melje, išče ampak na koncu prikaže rdeči križ, da povezava ni uspela. Napaka se popravi ko računalnik ponovno zaženem, potem deluje vse normalno.

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 1:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bolj hitro kot restart je disable/enable mrežne kartice.
Drugače pa je potrebno odkriti vzrok takšnega obnašanja. Imaš statično ali avtomatsko anstavljen IP računalnika?

Avtor: faznpriferKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 3:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
avtomatsko

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 4:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poskusi nastaviti IP statično.

Avtor: faznpriferKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 11:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
prejšnji teden sem imel nekaj časa mir s tem in je vedno povezalo, zadnje tri dni so se težave vrnile zato sem poskusil s statično nastavitvijo ampak ne pomaga. Opazil sem tudi, da ko je težava prisotna (ko se pojavi rdeči križ ker se ni moral povezati) tudi ne morem dostopat do network and sharing centra v nadzorni plošči, da bi poskusil kaj spremeniti in ponovno sprožil povezovanje. V tem času dejansko vse zašteka kar se nanaša na povezavo in do nastavitev ne morem dostopat. Problema se rešim šele po 2x ponovnem zagonu, ker drugače ne vem kako bi še lahko rešil.

Zdaj sem vklopil povezavo z wi-fi jem, da naslednič vidim če mi bo vsaj preko brezžične povezave povezal, drugače pa sumim, da je mrežna kartica že oslabljena, sicer se pa sam na to ne spoznam in ne morem trdit.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 12:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Lastnosti mrežne kartice odpri zavihek Dodatno in pri "Hitrosti in dupleks" (Speed&duplex) spremeni iz Auto na neko fiksno vrednost, npr. 100Mb/s polni dupleks (full).
V zavihku "Upravljanje porabe/energije" pa za vsak slučaj (če je muhast gonilnik in ne zna preklapljati načinov) izklopi/odstrani kljukico pri "Dovoli računalniku, da izklopi to napravo zaradi varčevanja...).
Shrani in povsem ugasni računalnik (Shutdown), ne samo restart. Nato ga vklopi in test, če je kaj boljše.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 3:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če je na eni strani ročno nastavljen Ethernet način, je bolje uporabiti Half duplex, sicer se lahko pojavi dupleks neujemanje.

Ko imaš nastavljen statični IP, poizkusi ping-ati kakšno drugo omrežno napravo (usmerjevalnik), tudi z večjimi paketi (-l 1400).

Avtor: faznpriferKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 1:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nastavil sem po navodilih Dušana, ugasnil in na novo prižgal računalnik in deluje. Ali je napaka popolnoma odpravljena pa sporočim po tem ko bom računalnik večkrat prižgal in videl če je to to. Sem pa IP nastavil nazaj na avtomatsko. Je boljše da ga pustim na statični nastavitvi, kljub temu da to ni rešitev težave in potem nastavim na half duplex kot je svetoval "bostjang" ?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 2:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlagam, da zaenkrat pustiš oboje ročno.
Če bo delovalo, lahko nastaviš nazaj dinamični IP in naprej opazuješ obnašanje.

Avtor: faznpriferKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 11:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
speed & duplex se najprej nastavil na 100 Mbps full duplex in IP nastavil na avtomatsko, stanje opazoval ampak nič boljše. Nato sem poskusil s statično nastavitvijo in speed & duplex omejil na 100Mbps half duplex in tudi ne pomaga. Že sam restart običajno ne reši težave, najboljše je kadar računalnik ugasnem in na novo prižgem. Nikoli prej nisem imel težave s tem, vsa leta je bilo vse nastavljeno na avtomatsko in delovalo kot mora. Računalnik je star nekje 8 let.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group