www.elektronik.si
Izredna priložnost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Dobra volja je najbolja, ...

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2017 11:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Škoda, lahko bi ga "naterali" na 30 kW. Mogoče pa pride update.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2017 11:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
28 kW ni mišljena moč. Med podobnimi napravami sem zasledil, da je mišljeno 28 kWh prihranka. Samo časovne enote (mesec, leto, ... ? ) še nisem nikjer zasledil.

Pri induktivnih ali kapacitivnih porabnikih je s kompenzacijo cosFI dejansko možno prihraniti energijo, a kompenzacija se mora sproti prilagajati faznemu kotu.

Problem pa nastane v primeru, če sosedje v bloku močno kvarijo fazni kot. Takrat kompenzacijski tokovi tečejo skozi števce, zatorej je skupna vsota porab v stanovanjih večja od porabe na skupnem dovodnem števcu.

Fino bi bilo imeti kompenzacijsko enoto, ki je na vhodu kot ohmski porabnik, na izhodu pa se prilagaja porabnikom. Neke vrste usmerjena prilagoditvena linija.

Avtor: SpajkyKraj: Obala PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2017 11:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko pa se kdo loti delat kaj podobnega ... ta je od J.Hutchinsona ... malo morje večjih neodimium "knof" magnetov na rotorju (plexi)

YT-search

... kao "quantum vacuum" over unity device Rolling Eyes ..

How Can ZP Energy Become Energy Source : 1/2h
https://www.youtube.com/watch?v=WEb2xMBRiHo

Izvolite !

+ Vesele Božične in novoletne praznike ter Srečno v l.2018 vsem skupaj ! Razz

Avtor: GUMYKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 9:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igo je napisal/a:
28 kW ni mišljena moč. Med podobnimi napravami sem zasledil, da je mišljeno 28 kWh prihranka. Samo časovne enote (mesec, leto, ... ? ) še nisem nikjer zasledil.

Pri induktivnih ali kapacitivnih porabnikih je s kompenzacijo cosFI dejansko možno prihraniti energijo, a kompenzacija se mora sproti prilagajati faznemu kotu.

Problem pa nastane v primeru, če sosedje v bloku močno kvarijo fazni kot. Takrat kompenzacijski tokovi tečejo skozi števce, zatorej je skupna vsota porab v stanovanjih večja od porabe na skupnem dovodnem števcu.

Fino bi bilo imeti kompenzacijsko enoto, ki je na vhodu kot ohmski porabnik, na izhodu pa se prilagaja porabnikom. Neke vrste usmerjena prilagoditvena linija.


V tehničnih podatkih piše: "Useful load: 28000W" Ne vem kako to lahko interpretiraš kot prihranek?
S kompenzacijo cosFI "prihraniš" jalovo energijo, ki pa se gospodinjstvom ne zaračunava. In pri tem tudi ne gre za nikakršen prihranek energije ampak samo manj obremenjuješ distribucijsko omrežje.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 9:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali niso bile nekaj časa nazaj novice okoli tega koliko enormno porabijo LED svetila zaradi jalove energije? Ja upam, da tvoj digitalni števec kljub jalovi energiji ne laže? Imam veseno raje še tisto vinilko v omarici.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 10:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Fantje, prispevek je v rubriki "Dobra volja..." Very Happy

Avtor: grsovlanKraj: 3311 Šempeter PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 6:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
japek je napisal/a:
Ja, samo Alibaba ima minimal order 100 kosov. Gremo v skupinski nakup? Angel Brick wall


...bi imel 3(tri) komade; ardečga, arjavga pa aranžnega Mr. Green

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 11:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
grsovlan je napisal/a:
japek je napisal/a:
Ja, samo Alibaba ima minimal order 100 kosov. Gremo v skupinski nakup? Angel Brick wall


...bi imel 3(tri) komade; ardečga, arjavga pa aranžnega Mr. Green
Jaz bi imel še armenga.


V enem opisu sem zasledil, "Saves up to 50 kW" (zato tisto o kWh v neznani časovni enoti), a ne najdem več, kje.

https://m.alibaba.com/product/60687991890/EU-UK-50kw-Electricity-Energy-Saver.html?spm=a2706.7835515.1998800312.20.6374210fmp9EwX#show_specifications

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imajo tudi armeno-zelenega? Takega bi jaz imel.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 7:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vse te barve se da dobiti, samo da se ne boste potem asrali Pray .
BraneZ bo armen zeleno priključil na ozemljitev, le kaj ima za bregom? Ziher bo nazaj črpal tok iz zemlje, hm Think .

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 7:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Točno, okoli hiše rovajo krti, pa jim bi sedaj pozimi malo grel njihovo domovanje.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 11:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Armeno, zelena je edino za azemljitev.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 7:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vid'š, sedaj so se nam obzorja "zjasnila". BraneZ je to že predvidel z armenimi gumbi na njegovih napravah.
Me pa še vedno moti njegova " old school"- vrezovanje navojev...zalepiš en "čigumi", ima da drži.
Jaz bom kar lesene gumbe gor (kamorkoli že) namontiral, pa še malo večji so lahko, tako da prekrijem še manjkajočo celo čelno ploščo, ki naj bi bila tudi lesena, ampak je zmanjkalo lesa, ko smo kuhali vino Mr. Green

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 7:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, leseno je lepo!
Ko sem jaz bil pri vojakih, smo vsi imeli lesene pükše, samo hauptman je imel bükovo.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 11:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če kupite to super oh in sploh čudežno napravico, lahko doživite sodomijo ( ) z endemitno (živi izključno na zelo majhnem koščku sveta) koroško živaljo na 4 (štiri) črke, prva črka je "J".





Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group