www.elektronik.si
Kako je šlo programiranje MCU nekoč

www.elektronik.si -> Programiranje embedded sistemov

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 4:42 pm    Naslov sporočila:  Kako je šlo programiranje MCU nekoč
----------------------------------------------------------------------------
Malo pospravljam, pa sem naletel na tole. Za mlajše verjetno zanimiv način, kako se je včasih reševalo "menjavo programa" v kontrolerju Wink

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 5:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa še ena na podobno temo. "Zloglasni" timekeeper rami. Zgoraj nov (NOS) primerek, ki pa mu je z leti opešala vgrajena litijeva baterija. V pokrovu nad čipom ni drugega, kot baterija in urin kristal. Spodaj pa način, kako sem pred leti spravil v življenje kako reč z omenjenim čipom. Ni ravno lepo, je pa povsem funkcionalno. Če bo baterija spet kdaj opešala, bo menjava enostavna Think

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 7:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali obstaja FRAM alternativa temu?

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 8:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako dolgo pa drži originalna baterija?
Imam namreč en ZeroPowerRAM™, ki je vgrajen v krmilniku pnevmatske grozdne stiskalnice. Letnik nekje 1993-1995. Pa samo še čakam, kdaj bo začel program gnjavit, ali pa pozabil kje je ostal...

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2017 10:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosquito je napisal/a:
Ali obstaja FRAM alternativa temu?

Iskreno rečeno pojma nimam. Nikoli je nisem iskal. Cypress sicer ponuja neke paralelne nvSRAM in pa serijske FRAM z RTC, ampak predvideva zunanje napajanje ure. Si pa ne znam predstavljat, čemu bi dandanes sploh uporabil takšno kombinacijo?
sebaveh je napisal/a:
Kako dolgo pa drži originalna baterija?

Deklarirano je, če se ne motim 10 let. Po primerkih, ki sem jih imel v rokah sodeč pa precej več.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group