www.elektronik.si
HEX file in konfiguracijski biti

www.elektronik.si -> Microchip PIC

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 4:24 pm    Naslov sporočila:  HEX file in konfiguracijski biti
----------------------------------------------------------------------------
Znalce sprašujem, ali je mogoče v direktno HEX fajlu spremeniti nastavitve konfiguracijskih bitov?
Gre za mikrokontroler dsPIC30F4012.

Prilagam HEX file (spremenjen v txt) ter sliko s pravilnimi nastavitvami konfiguracijskih bitov, ter sliko nastavitev, kot so zapisane v HEX fajlu

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 5:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole bi šlo najlažje s spremembo in ponovnim exportom HEX fajla. Katere vrednosti tukaj bi moral menjat?

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 6:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vrednosti - value, bi morale biti takšne, kot so na sliki "pravilne vrednosti..."

Na naslovu F80000 mora biti "value" C303 (dejansko je C100)
na naslovu F80002 mora biti "value" 003F (dejansko je 803F)
na naslovu F00004 mora biti "value" 87A3 (dejansko je 87B3)
na naslovu F8000A mora biti "value" 0007 - takšna je tudi dejanska vrednost
na naslovu F8000B mora biti "value" C003 - takšna je tudi dejanska vrednost

V MplabX naj bi bilo možno spremeniti te nastavitve, vendar mi ne pusti urejati (dissable editting....)

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 6:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preveri, če je to OK?

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 6:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zgleda bo sedaj v redu. Prej mi ni pustil vpisati PID vrednosti v eprom, sedaj je šlo.
Moram še testirati odziv sistema, za natančne nastavitve.


Hvala!

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 7:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Smem vprašati kakšno orodje si uporabil?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 8:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slowfly je napisal/a:
Smem vprašati kakšno orodje si uporabil?

PICkit 3 Stand Alone Programmer App

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 9:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole gre tudi v MPLAB IPE, ki je vključen v MPLAB x IDE.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 12:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka, sem poskusil vse kar sem se spomnil, pa ni šlo. Mogoče mi enkrat pokažeš. Zanimivo, tudi Frenkijeva verzija PICkit3 s.a. p. app. na mojem compu ne dela. OS imam W8.1

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 1:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A ti program PICkit3 štarta in je problem v usb komunikaciji do programatorja ali ti že program PICkit3 ne štarta v Win8.1?

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 1:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Program štarta če PICkit ni fizično priklopljen, vendar je večina opcij sivih. Tudi poveže se ne. V MPLAB IPE se zažene normalno, poveže, tudi progamiranje gre normalno.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 3:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zaštartaš MPLAB IPE, izbereš Device, naložiš tvojo hex datoteko in moraš dobiti nekaj takega kot je spodaj na sliki:


Vendar tukaj ne moreš urejati, zato greš v Settings-> Advance mode vpišeš geslo microchip in LogOn. Dobiš to, kar je na spodnji sliki:



Sedaj lahko urejaš, kar si v obkroženem izbereš.
Namesto Device ID v obkroženem izbereš Config Memory, popraviš kar je potrebno, priključiš PICkit3 in sprogramiraš, lahko tudi shraniš File->Export in dobiš datoteko, ki je pripeta.
Ko sem pisal tole nisem prikljapljal PICKita, ker za urejanje in Export ni potreben programator.
In to je to.
Verzija MPLAB IPE, s katero sem delal je v4.00. Inštaliral sem tudi MPLAB X IDE v4.05, vendat je interface v IPE identičen v4.00 in tudi deluje.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 9:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede IPE je že razložil Jaka, kar se pa PICkit 3 tiče ... funkcije postanejo aktivne, ko vzpostavi komunikacijo s programatorjem ob naloženem hex-u in izbranem MCU-ju.

Avtor: s59maKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 10:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slowfly je napisal/a:
Jaka, sem poskusil vse kar sem se spomnil, pa ni šlo. Mogoče mi enkrat pokažeš. Zanimivo, tudi Frenkijeva verzija PICkit3 s.a. p. app. na mojem compu ne dela. OS imam W8.1

Za "PICkit3 Programmer 3.10.00" standalone aplikacijo mora biti PICkit3 v drugačnem modu kot za MPLAB!!!

Si že poskusil Tools/ Download PICkit Operating System???
(če pa boš delal v MPLAB-u: Tools / Revert to MPLAB mode)

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group