www.elektronik.si
Elektrifikacija človeka

www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 8:08 am    Naslov sporočila:  Elektrifikacija človeka
----------------------------------------------------------------------------
Mal morbidna tema, pa vseeno, sem firbčen...

Do sedaj sem že marsikaj slišal, od neprevodnih posameznikov, ki lahko držijo žice, do polurnih eksekjucij v ameriških zaporih, po drugi strani je pa večina poškodb (če se ne motim) posledica padcev po dotiku elektrike.

Sprašujem in pišem pa zato, ker sem pred dnevi prebral da so v Pakistanu zaradi časti ubili mlad par, in so fanta ubijali (mučili) z elektriko 20 minut...

Lp

Avtor: v.j.Kraj: Veldes PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 9:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ubija in poškoduje tok. Če je tok majhen, le nekaj mA, ga čutiš, če je malce večji, bo že začelo boleti, pojavijo se krči... če je še večji, bo bolelo bolj, krči so še večji... Če je tok dovolj velik, umreš hitro. Če je tok ravno pravi, se boš matral in umiral dolgo in počasi. Seveda je pomembno skozi katere dele telesa teče tok. Lahko probaš recimo, priključi samo nogo na dveh točkah, tok bo tekel skozi nogo samo med tema dvema točkama, nikamor drugam v telo tok ne bo tekel, seveda pod pogojem da nisi ozemljen ali kako drugače ni zaključen parazitni tok.

Avtor: ElGrigonKraj: okolica Lenarta PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 11:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
v.j. je napisal/a:
Lahko probaš recimo...


Tega sploh ne počni!

Avtor: SpajkyKraj: Obala PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2017 1:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
... razen če si prepričan, da imaš "nadnaravne" sposobnosti ala
http://www.imdb.com/title/tt1783384/ ...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group