www.elektronik.si
I:K: Gumb za stikalo sesalca na sliki.

www.elektronik.si -> Mali oglasi

Avtor: namcarKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 9:23 pm    Naslov sporočila:  I:K: Gumb za stikalo sesalca na sliki.
----------------------------------------------------------------------------
Iščem, kupim, potrebujem: Gumb za stikalo sesalca BOBO MOHE na sliki. Na tipki se je zlomil en stebriček, zato je gumb izpadel iz funkcije. Na servisu nimajo rezervnih delov za ta sesalec. Zato rabim pomoč. V funkciji bi lahko bil tudi kak podolgovat gumb s pravokotno odprtino caa. 5X5mm, ki bi izklapljala s pritiskom nanj s pomočjo povratne vzmeti stikalo za zagon sesalca. Morda se komu kje najde kaj ustreznega? Žena mi bo hvaležna, če mi uspe usposobiti njen sesalec, ki ga uporablja za čiščenje v kotlovnici.

Avtor: zoranKraj: SG PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 10:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če je prostora dovolj (verjetno ga je) sekundno lepilo in zalepi, nato pa še tanko pločevino čez cel stebriček.

Avtor: namcarKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 11:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zoran je napisal/a:
Če je prostora dovolj (verjetno ga je) sekundno lepilo in zalepi, nato pa še tanko pločevino čez cel stebriček.


Very Happy Hvala za nasvet z lepljenjem. Imam pa žal slabe izkušnje s tem, saj mislim, da to ne bo zdržalo hudih pritiskov, ker je zlepljena površina zelo majhna. Question

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 5:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče raje poskusiš z kakšnim epoksi lepilom.

Sekundno lepilo (cianokol) je zame vsaj v praksi popolnoma neuporabno. V industriji se skoraj ne uporablja. Pritiskov in zvijanja ne zdrži, sčasoma postane krhko, kristalizira površine, da še te postanejo krhke... Srečo sem imel z njim le pri lepljenju plastike, ki je bolj ali manj statična in je počila zaradi udarca (lopatice ventilatorja).

Že npr. neostik bolje drži Wink

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 11:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz bi to naredil tako, kot ti je svetoval @zoran, s to razliko, da bi namesto pločevine uporabil sponke za papir. Najprej zalepi stebriček toliko da bo na mestu, potem porineš 3 do 4 sponke skozi spodnji del in stebriček, od zunaj zavihaš in bi moralo držati. Rabiš samo spajkalnik in kombinirke.

Avtor: namcarKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2018 9:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
namcar je napisal/a:
zoran je napisal/a:
Če je prostora dovolj (verjetno ga je) sekundno lepilo in zalepi, nato pa še tanko pločevino čez cel stebriček.


Very Happy Hvala za nasvet z lepljenjem. Imam pa žal slabe izkušnje s tem, saj mislim, da to ne bo zdržalo hudih pritiskov, ker je zlepljena površina zelo majhna. Question


Pray Ker mi z lepljenjem ni uspelo uporabiti zlomljenega gumba, še vedno iščem nadomestek za ta namen uporabe. Svetovali so mi tudi, da bi s 3D tiskalnikom naredil novega, pa je že tu nov problem, ne poznam nikogar, ki bi mi to lahko naredil za razumno ceno. Torej iščem tudi tako možnost. Hvala za pomoč vsem, ki mi lahko pomagali vsaj z informacijo, če že ne z izdelavo novega gumba. LP. Slavko. Boo hoo!

Avtor: EL 34Kraj: Ožbolt PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2018 1:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Upam, da te žena še ni spodila, ker tako dolgo popravljaš sesalec. Daj bodi malo inovator, poglej kje je kaj prostora in zmontiraj neko stikalo. Če ne gre drugače, pa ga daj na kabel.

Lp
EL34

Avtor: namcarKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 6:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
EL 34 je napisal/a:
Upam, da te žena še ni spodila, ker tako dolgo popravljaš sesalec. Daj bodi malo inovator, poglej kje je kaj prostora in zmontiraj neko stikalo. Če ne gre drugače, pa ga daj na kabel.
Lp
EL34


Shame on you Saj ni problem v tem, da ne bi znal zagnati sesalca. To sem naredil (in napisal) že v začetku. Rad bi le sesalec (usposobil tako, da bi imel vsaj obliko originalne ) vrnil v njegovo prvotno obliko, če že ne za delovanje, vsaj zaradi estetike. Je to preveč zahtevno? Boo hoo!

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group