www.elektronik.si
Nakup 3D Tiskalnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> 3D Tiskanje

Avtor: TimotejplKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 4:03 pm    Naslov sporočila:  Nakup 3D Tiskalnika
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

Že nekaj časa razmišljam, da bi si kupil 3d tiskalnik.

Moj "budget" je 200$, a lahko gre nekaj evrov tudi čez to mejo.

Sam sem razmišljal na kak Anet A8 -- GearBest ali na JGAURORA A3S -- GearBest (sicer malo dražji, a ima touchscreen, etc, ki Anet A8 nima)

Hvala!

Avtor: sscottKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 5:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
+ ddv in carina

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 6:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
če boš kupoval na GB, izberi priority poštnino, to pri njih pomeni, da gre z navadno pošto v anglijo, potem pa prepakirajo in pride iz anglije z DPD. s tem odpade carisnki postopek+ddv.

Za GC preveri na slotech forumu, uporabnik thomson redno objavlja kode za popuste na omenjeni strani.

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen.
Za Anet ima kitajec občasno kakšno akcijo npr(A8 +auto level je bil nekje 145e). Prav tako gledaš tistega, ki ima EU warehouse in se izogneš carini.

Lep ppzdrav.

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2019 12:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Torej... Tudi jaz razmišljam, da bi si nabavil prvi 3D.
Si kdo lasti Anet A8? Kako se obnese? Je smiselno dati 35 EUR več za A6?

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 9:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://www.azurefilm.si/

Tukaj kupiš printer in filamente, cene so konkurenčne, dobava hitra, vedno imajo na zalogi tudi rezervne dele in ti lahko svetujejo.

Avtor: sslavcKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 10:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlagam ti, da pogledaš ponudbo za tiskalnik Anycubic 3D Mega. Je kovinski in pride3 po pošti skoraj sestavljen. Trenutno je dostava iz Češke, brez carine in DDV.
Tudi sam imam tak tiskalnik in deluje odlično. Dobro se tiska tudi bolj zahtevne materijale, PETG, ABS, ASA, HIPS, TPU.......
Filament PLA ki ga propagirajo na azurefilm je zgolj za gledanje in ni uporaben za konkretnejše izdelke. Tudi drugi proizvajalci v Sloveniji imajo konkurenčne filamente in širšo ponudbo.

Povezava do tiskalnika.

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 2:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala obema.
Ta Anycubic na pogled deluje bolj robusten kot Anet. Je pa 100 EUR dražji, čeprav mi ni problem dati tudi več, če vem zakaj. Sem še brez izkušenj na tem področju.
Pa je to res že ocarinjena roba v EU, ali je pošiljanje iz carinskega skladišča na Češkem?

Avtor: sslavcKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2019 2:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pinkobalinko je napisal/a:
Hvala obema.
Ta Anycubic na pogled deluje bolj robusten kot Anet. Je pa 100 EUR dražji, čeprav mi ni problem dati tudi več, če vem zakaj. Sem še brez izkušenj na tem področju.
Pa je to res že ocarinjena roba v EU, ali je pošiljanje iz carinskega skladišča na Češkem?

To je končna cena s poštnino. Pripelje DHL. Jaz sem ga vzel na enak način, le da je bila takrat dostava iz Nemčije.
Res je zelo kompakten. Splača se ti dati nakaj več. Če narediš za njega ohišje, lahko tiskaš vse vrste filamentov.
V kolikor si blizu Ljubljane, si ga lahko ogledaš pri meni.

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2019 9:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala.
Ohišje verjetno misliš ogrevano komoro? Ali je dovolj že zaprto ohišje in se prostor notri že zaradi delovanja tiskalnika dovolj segreje?
Glede na to, da imam predviden prostor na pultu, ki je s štirih strani že zaprt, ne bo problem narediti še dve stranici.

Avtor: sslavcKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2019 10:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nič ogrevanja, le zaprt mora biti. Saj se notranjost sama segreje. Jaz imam temperaturo od 35 - 40 stopinj. Potrebno je imeti nekje odprtino za odvajanje toplote, da se ne segreje preveč.
Bistveno je predvsem, da v notranjosti ni gibanja zraka. Če boš zapru le spredaj, vzemi prozoren pleksi, da boš videl kaj se znotraj dogaja.

Avtor: damoKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 12:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si kaj nabavil? Zadovoljen?

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 12:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sslavc je napisal/a:
Nič ogrevanja, le zaprt mora biti.........

Ne vem sicer s katero plastiko tiskaš, toda, lahko razložiš, zakaj ne?

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 10:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brez ogrete mizice težko naprintam večje kose. Ponavadi se ukrivijo.
Sedaj poleti pa bi mogoče prav prišel solarni tiskalnik.(ogrevanje komore) Mr. Green

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 11:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa tiskaj manjše kose! Whistle

Jaz tiaskam samo manjše kose (največ 200 x 200 x 350mm). Kar je večjega (blatniki, spojlerji za avto i.p.d.) dam drugam tiskati.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group