www.elektronik.si
NMEA 0183 format

www.elektronik.si -> Navigacija in sledenje

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2018 10:32 pm    Naslov sporočila:  NMEA 0183 format
----------------------------------------------------------------------------
Malo se dajem s temi formati, pa mi tale opis recorda ne gre ravno skupaj z zapisom, ki ga dobim iz GPS-a Think
Koda:
$GPZDA,190642.00,22,02,2018,00,00*67

Ima mogoče kdo še kak dokument na to temo?

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 12:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://www.trimble.com/oem_receiverhelp/v4.44/en/NMEA-0183messages_ZDA.html

Avtor: simeonKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 5:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče bo pomagala ta povezava.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 9:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
simeon je napisal/a:
Mogoče bo pomagala ta povezava.

Verjetno ne, ker mi načeloma ni problem napisat teh nekaj vrstic kode tako, da bo zadeva delala po mojih željah. Problem je bil v tem, da se dejansko prejeta struktura podatkov iz sprejemnika ne ujema v celoti s specifikacijo, s katero naj bi bil skladen. No, rtfm sprejemnika in povezava, ki jo je navedel Dušan pa razkrije dejansko strukturo prejetega sloga (pa tudi ostalih obdelanih):
Koda:
$GPZDA, hhmmss.ss, dd,mm, yyyy, xx, yy*CC<CR><LF>
where:
hhmmss.ss = UTC time
hh = hours 0..23
mm = minutes 0..59
ss.ss = seconds 0..59.99
dd = day 1..31
mm = month 1..12
yyyy = year
xx = local zone hours -13..13
yy = local zone minutes 0..59
CC checksum


Očitno se struktura slogov med različnimi verzijami standarda NMEA 0183 na nekaterih mestih razlikuje.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2018 1:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po prvi sliki sodeč si očitno naletel na TALE dokument (ali pa ta dokument kroži po spletu), ki ima napako v tem, da je za $GPZDA sintaksa od 1 do 6 obrnjena!
Vsaj glede na kopico ostalih dokumentov od Wiki naprej, ki so si po sintaksi enaki, kot je v mojem prvem linku.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2018 10:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno res. Sem pa uspel izbrskat verzijo standarda 3.01, kjer se strukture ujemajo. Je pa v končni fazi verjetno tudi moja napaka, ker nisem šel po dokumentaciji GPS modula v kateri so strukture pravilne.

Avtor: simeonKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2018 5:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki, ne dvomim v tvoje sposobnosti. Iz vsake tvoje objave se nekaj naučim. Povezavo sem pripel, če bi kaj uporabnega razbral. Včasih je le kakšna malenkost dovolj, da se najde rešitev.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 9:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://www.gpsinformation.org/dale/nmea.htm#ZDA

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group