www.elektronik.si
Popravilo inverterske mikrovalovke Siemens HF23056/02

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: jozedeKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2018 9:17 pm    Naslov sporočila:  Popravilo inverterske mikrovalovke Siemens HF23056/02
----------------------------------------------------------------------------
Prijatelj mi je prinesel dve enaki Simensovi mikrovalovni pečici HF23056/02 z željo, če je mogoče iz obeh sestaviti eno delujočo.
Po pregledu prve je bila ugotovljena napaka na visokonapetostnem inverterju. Druga je imela pokvarjen magnetron, tako da je iz dveh sestavljena ena delujoča.
Zanima me, če je že kdo popravljal take inverterje priloga slika. Na inverterju je odletel Toschibin IGBT GT60N321 60A 1000V, ki se ga ne da prav lahko dobiti, sem že malo raziskoval, pa nisem povsem prepričan, kaj je primerna zamenjava, ker bi enkrat v prihodnosti vseeno zamenjal IGBT tranzistor in bi usposobil inverter za rezervo.

Še slika inverterja in pokvarjenega magnetrona, pri magnetronu je počil Magnet in je zato nedelujoč

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 10:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
IGW60T120 bo kar v redu. Dobiš ga marsikje, tudi pri Farnellu.

Avtor: jozedeKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 12:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
OK, to bo, bo sicer treba na hladilniku narediti še eno pritrdilno luknjico, ker je tranzistor malo krajši. - hvala.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group