www.elektronik.si
Popravilo lcd tv (32LG3000)

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 1:01 pm    Naslov sporočila:  Popravilo lcd tv (32LG3000)
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni, ker me zanima in se hočem naučiti popravljati elektroniko, sem se končno lotil popravljati tv-ja ki je že pred eno leto crknil. Na tv-ju zvok normalno deluje, slika pa se ne prikaže niti na sekundo, oz kot da display sploh nebi bil priklopljeni. Kakšen nasvet kje se lotiti, je imel mogoče kdo kakšen podoben problem?

p.s sem elektronik tako da imam že nekaj osnovnega znanja

MODEL: 32LG3000 (LG LCD)
shema: http://manuals.center/database/manuals/DVD86/32LG3000.pdf

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 5:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če je LED tv, ti je pregorela vsaj ena od ledic. Potrebno je razkopat cel tv, da prideš do ledic, ter najti okvarjeno/e in zamenjati. Poglej malo na youtube kako pa kaj.

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 6:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
spomnil sem se še, da preden je display crknil do konca, slika se kot "prelivala" oz. slika ni bila jasna, ne vem kako da drugače napišem. mislite da bi bilo to zaradi ledic?

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2018 10:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poizkusi še posvetiti z zunanjim virom svetlobe v ekran. Pod določenim kotom boš videl kaj se dogaja.

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2018 9:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bom čez vikend poskusil ker čez teden nisem doma. lp

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 8:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ule, preden pametuješ v tri dni, tudi ti malce pokukaj na Youtube.
Ta TV ima CCFL...

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 8:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem napisal "če ima"! Nisem šel preverjat kakšen model ima.

Avtor: bozonKraj: sežana PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2018 9:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri mojem 32LG3000 so bili enaki simptomi.
Problem sem odpravil z zamenjavo T-con modula..

https://www.ebay.com/itm/LG-32LG3000-T-Con-Board-6871L-1454A-Partial-part-1454A-on-sticker-/262885730824

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2018 1:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hmm..se da kako preveriti če je ta modul fuc? nebi rad brezveze čakal en mesec pa še ni tako poceni

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2018 10:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imel sem zelo podoben problem na TV od kolega. Slika je postala zelo zasičena z modro barvo, včasih tudi rdečo. Je pa res, da ni odpovedala do konca.

To je pogost problem, gre pa za okvaro "gamma" čipa na T-con plošči. Njegova oznaka je ponavadi AS15, ali nekaj podobnega.

Slika je izgledala nekako takole: https://www.youtube.com/watch?v=Q1bg9qP_qic

Pomagala je zamenjava čipa. In mislim da še imam doma nekje enega za rezervo.

Avtor: shredder PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 4:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bi mi prosim pomagal poiskati ta čip (ebay, aliexpress...) ker trenutno ne morem do tv-ja (oz do konca tedna), da bi pogledal kateri je notri, hotel pa bi ga čim prej naročiti da vidim če je v njem napaka

Avtor: stursc PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 4:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@shredder

sebaveh je napisal/a:

Pomagala je zamenjava čipa. In mislim da še imam doma nekje enega za rezervo.


LP,stursc

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Pet Maj 11, 2018 9:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem pregleda zalogo, a ga žal nimam. Spomnil sem se, da sem takrat naročil 2 kosa čipa, za preklop (kretnico) HDMI kanalov...

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 10:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še vedno ne vemo, ali je napaka osvetlitev ali sam panel.

Dvomim, da je AS15 kriv za popolnoma črno sliko. Tipično pokvarjen AS15 rezultira v čudnih barvah in neostri sliki.

Čeprav je enak tip TV-ja, ima lahko drugače panel in s tem drugačen T-CON, torej se izplača to preveriti, preden slepo kupuješ rezervni material. AS15-HF bi moral imeti na zalogi, ampak ne vem, kje si,...

Lahko, da je tudi kaj z napajanjem znotraj T-CON-a narobe. Ne dolgo nazaj sem v nekem panelu našel keramični kondenzator v stiku.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group