www.elektronik.si
IC - U 200 T

www.elektronik.si -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 10:26 am    Naslov sporočila:  IC - U 200 T
----------------------------------------------------------------------------
Zanima me ,če ima kdo to postajo, kot vidim je v osnovi za 450 - 470 MHz.
http://www.radiomanual.info/schemi/Surplus_Civil/Icom_IC-U200T_serv.pdf
Se je že kdo ukvarjal , da jo spravi na RA frekvence. Mogoče je še komu znano katere službe so jih imele v uporabi?
http://f5jtz.free.fr/pjacquet/radiotel-icom.htm

Hvala za kakšno morebitno informacijo.

Avtor: japekKraj: Radenci PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 12:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen,

jaz sem to že delal, na VHF in UHF postajah. Večinoma je dovolj zamenjava EPROM_a, se pravi da moraš imeti orodje za brisanje in pisanje UV EPROM_a. HEX datoteko sem pobral iz navedene Francozove strani. Pri nekaterih sem moral dodatno napraviti še dve povezavi med dvema nogicama procesorja z EPROM_om. Na eni pa je bil enkrat vstavljen drugačen kristal v oscilator, katerega sem moral menjati, da so po tem frekvence ustrezale.
Neki drugi posegi niso bili potrebni. Od kod pa izhajajo te postaje pa ne vem, morale so jih uporabljati neke profesionalne službe. Mogoče železnica?

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 1:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
TNX Janko
sem bral, da si bil aktiven že okrog tega, saj ni tako nujno , bo že počakalo kakšno priliko, sicer ne pričakujem neke hude aktivnosti tukaj okoli ( izven CW-SSB na 70 cm ) mogoče samo za RX ( mikrofona nimam ) Na prvi laičen-pogled bi lahko delovala ? nisem se pa bolj podrobno poglobil v delovanje ? ( ker je izven QRG )
bolj zanimivo je na 23 cm ,se slišimo.
73

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 8:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj imaš nekaj v italijanščini okoli programiranja te postaje, če je to to?

Avtor: 144300Kraj: Zelena dolina PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 9:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka hvala.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group