www.elektronik.si
hypercut cnc stroj

www.elektronik.si -> Mehanika in strojništvo

Avtor: mvidnjeviKraj: Paunovici PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 2:42 am    Naslov sporočila:  hypercut cnc stroj
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo, imam tezavo s svojim hobi cnc strojem in sicer mi nagaja povezava med strojem in racunalnikom. Zacnem po programu delat in mi se cez nekaj casa ustavi ( vsakic drugace ni narobe sprogramirano, ker [slovenščina je zame španska vas] ta izdelek ze naredil). Ko usb kabel odklopim in nazaj vklopim lahko nadaljujem z delom. Ve mogoce kdo kaj bi lahko bil problem?

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 6:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen.

Podoben problem sem že videl ravno na omenjeni napravi in sicer tako, da je med testiranjem (nov stroj) padla komunikacija. Nato smo preverjali konektorje, spoje,... na koncu mu je pomagal samo restart PCja. Od takrat naprej nevem, če se je napaka ponavljala ali ne...

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 7:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašaj v podjetje?

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 8:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Krive so motnje.
Ugotoviti moraš od kje izvirajo in jih nato zmanjšat.
Lahko pomaga menjava USB kabla. Ta mora bit "double shielded" in čim krajši.

Koliko je dolg kabel? Kakšen imaš spindel motor? Kaj vse se še vklopi razen rezkarja?
Za test rezkaj po zraku (Z os dvigni nad obdelovanec) z izklopljenim spindlom.
Prav tako izklopi vse, razen nujno potrebnega.
Potem postopno vklapljaj in bodi pozoren kdaj povezava pade.

Avtor: mvidnjeviKraj: Paunovici PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 2:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iz podjetja se ni odgovora.
Kabla je nekje pol metra. Spindel je pa 0,4kw.
Kaj pa da je krmilnik vnicen? Ker je stroj ze precej star. Letnik okoli 2010.
Na motjne [slovenščina je zame španska vas] tudi sam pomislil in mi pravijo lokalni eletrik da ga ovij v alu folijo.
Hvala za odgovore bom stestiral v prazno pa povem kaj se dogaja.

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 3:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vseeno probaj z drugim, čim krajšim, usb kablom.
Do 1,2m še gre, samo mora bit kabel boljše - dobre kvalitete.
Če stroj dela vsaj par minut, potem ni okvare, so samo motnje.

Avtor: EisenhornKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2018 3:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa tole?

Lp

Avtor: mvidnjeviKraj: Paunovici PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 1:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
In tako. Sem testiral kako ste mi predlagali. Najprej ni delalo. Ko [slovenščina je zame španska vas] pa racunalnik vnovic zagnal je zacelo delat. Jutri bom se probal izdelek naredit. Je mozno pridobit link od tega kabla? Bi mi blo lazje razlozit kaj rabim. Hm zanimiva aplikacija! Bi jo treba sprobat.

Avtor: makiKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 10:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
da ne odpiram nove teme in ker se deloma tiče tega stroja, me zanima s kakšnim mazivom-sredstvom mažete prizmatična vodila in kroglična vretena? (vgrajeni so mazalni nastavki)
lp B.

Avtor: matejKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 3:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To kaj se opisuje zgoraj je cisti problem USB povezave in posledicno slabega kabla... Poglej si ta video: (so tudi slovenci in vedo kaj delajo)

https://youtu.be/NUu9xwDfJ9k

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 4:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Avtor tega videa je nekoč bil tudi na tem forumu. Tukaj so njegovi prispevki (na žalost na njegovo zahtevo izbrisani).

Avtor: mvidnjeviKraj: Paunovici PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 7:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam mazivo v spreju in na tak nacin mazem. Kabel si moram nekje na internetu poiskat, ker pri lokalnem prodajalcu ga nima. Mozno tudi da je ze star pa zaradi tega [slovenščina je zame španska vas] nedela. Prej je pa normalno delalo tudi po 8ur.

Avtor: mvidnjeviKraj: Paunovici PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 10:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Težavo sem odpravil z novim kablom. Je dvojno zaščiten in dolžine 1.8m dolžina ni ovira saj do te mere Smile
Hvala za pomoč sem pa malo pozen z odgovorom se opravičujem Rolling Eyes

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group