www.elektronik.si
Priprava fotografije za lasersko graviranje

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 6:10 pm    Naslov sporočila:  Priprava fotografije za lasersko graviranje
----------------------------------------------------------------------------
Iščem dobro dušo za pomoč pri pripravi fotografije (portreta) za lasersko graviranje v les (hruška).
Prijatelju, ki mi je hotel zadevo naredit ne rata najti pravega kontrasta, tako da je gravura črna in ni uporabna. Fotografija pa po moje tudi ni tako slaba, da se je ne bi dalo obdelat. Prilagam fotografijo v zip formatu.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 6:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Fotografija tudi ni ne vem kaj, premalo kontrastna in za moje pojme barvno neprimerna, oči temne/mrtve, svetla pikica v očeh je premajhna......
Malce sem jo obdelal, predvsem osnovne parametre: kontrast/svetloba/ostrina... povečal razliko temnih/svetlih tonov in pretvoril v sivinski format...

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 7:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zelo dobro izgleda.
Jo znaš mogoče še pretvorit v format ki ga laser razume.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 7:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A .jpg ne razume? V kakšnem formatu si pa ti kolegu poslal, da je zgraviral?

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 7:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem mu poslal jpg, sam pol je še on nekaj čaral. Bom preveril kateri format hoče.

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 8:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mi lahko prosim pošlješ slikco po tvoji obdelavi. Bo mogoče le boljša od moje.

Avtor: MilekKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 12:34 pm    Naslov sporočila: icon_note stric
----------------------------------------------------------------------------
tako bi zgledal stric na laserju,fotka je 8x8cm

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 9:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
napetost je napisal/a:
Mi lahko prosim pošlješ slikco po tvoji obdelavi. Bo mogoče le boljša od moje.

Nič ni odgovora! Confused Si sploh dobil sliko? Včeraj zvečer sem jo poslal na Janez1322@gmail.com !

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 9:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Oprosti hvala za sliko . sem jo danes videl na mailu.
Kaj se bo pa iz tega izcimilo pa še ne vem.
poročam ko bo

Avtor: int47Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Apr 24, 2018 8:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj takšnega ?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group