www.elektronik.si
stare diskete za commodore 64

www.elektronik.si -> Strojna oprema

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 7:27 pm    Naslov sporočila:  stare diskete za commodore 64
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno kdo ve, kakšne diskete gredo v disketnik za Commodore 64. Zanima točna oznaka teh velikih disket. Imam HD, pa ne gre formatirat.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S HD (high density) zagotovo ne, te so 1,2 MB, če govorimo o 5,25" formatu disket.
Katero disketno enoto imaš? 1541(c,II), 1570, 1571... ?
1541 je SS (single-side) floppy disk, 1571 je DS (double side), torej boš moral izrudariti ali izbolhariti diskete 360KB DSDD (double side double density).

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 9:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nekaj takega bo verjetno treba izbrskat Wink

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 11:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
S HD (high density) zagotovo ne, te so 1,2 MB, če govorimo o 5,25" formatu disket.
Katero disketno enoto imaš? 1541(c,II), 1570, 1571... ?
1541 je SS (single-side) floppy disk, 1571 je DS (double side), torej boš moral izrudariti ali izbolhariti diskete 360KB DSDD (double side double density).


Šele sem nabavil COMODORE 128D kovinsko ohišje, ločena tipkovnica in ne vem, kateri disketnik je vgrajen. Pred mnogimi leti sem imel podobnega, v katerem je bil disketnik 1571. Ali obstaja kakšen način, da mi računalnik pove, katera enota je vgrajena ?

HVALA ZA OZNAKO DISKETE.

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 11:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki hvala za sliko !

Applause Applause Applause Applause

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 2:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jezus, zakaj potem omenjaš C64, če imaš C128D?

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 8:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
Jezus, zakaj potem omenjaš C64, če imaš C128D?


V čem je razlika, sicer ko sem ga imel pred leti sem ga koristil vedno v 64 modu. 2hd diskete mi ne delajo, sem probal formatirat.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 8:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A bereš vse naše odgovore, jih razumeš ali ignoriraš?
Sem ti že povedal, da s HD disketami ne bo šlo in s katerimi (DSDD ali 2S/2D) bo šlo!
@Frenki ti je dal celo sliko!

Med C64 in C128 je velika razlika. Slednji ima v sebi integriran mehki pogon (floppy drive) 1571, ki zna brati poleg disket z zgornje slike (DSDD ali 360KB) tudi starejše diskete polovične kapacitete, ki so bile aktualne pri C64 in njegovi zunanji enoti 1541, ki pa je znal brati samo eno stran diskete, saj je imel zgolj eno bralno glavo. Disketo si lahko nato obrnil okoli in pisal še na drugo stran.

Skratka, še 1x: obišči bolšji trg, izrudari, izgooglaj, izbolhaj diskete 5,25" DSDD (2S2D) t.j. 360KB.
Čitaj!

Avtor: pomladKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2018 2:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Berem odgovore, ampak me je preseneti odgovor, da nisem omenil 128D. To, da zna brati tudi s spodnje strani pa res ni tako fatalna razlika, disketo pa tudi ročno obrneš pa je.

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nabavi si SD2IEC (ker ima 128D veliko ohišje) ga lahko zelo enostavno vgradiš. Vzameš 1-2Gb SD kartico in nanjo naložiš ves SW ki se najde. Nekdo naj ti sprogramira na EPROME Jiffy Dos in si zmagal.
Iz SD kartice ti program naloži v nekaj sekundah.

LP G

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group