www.elektronik.si
Microsoft MS-DOS

www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 9:30 pm    Naslov sporočila:  Microsoft MS-DOS
----------------------------------------------------------------------------
Ko se je že o antikah tema pojavila ... še ena na podobno vižo Wink ... ja, vse je bilo na teh dveh disketah.

Avtor: malciKraj: Polhov Gradec PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 9:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Leta gospodovega? Bi rekel da tam nekje okrog leta 90. Se motim? Sam sem začel z Windowsi 3.1

lp
Uroš

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 2:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem začel cca. l. 1984 z IBM PC XT kompatibilnim PC-jem (še prej ZX 81 in Spectrum), ki je imel 2 disketni enoti. DOS mislim, da je bil celo 2,11.
PC sem sestavil iz delov, kupljenih v A, nekaj šverc, nekaj carine. Disk BASF 10MB mfm (ne, MB ni pomota) je bil v prvi rundi še predrag. Smile

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 5:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uroš natisnjen copyright na disketah je letnik 88, mislim pa, da je bilo tole takrat okrog leta 90 priloženo Mikrohitovim 286-kam, kot je ta na sliki (slučajno najdena na netu).

Dušan v popolnoma enaki kišti kot na tvoji povezavi je mlel moj prvi domači mlinček. Večina komponent je bila nabavljena v Münchnu in prešvercana med špecerijo in ostalo kramo. Začuda je po sestavljanju vse delalo.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 7:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem pa na MS-DOS začel enkrat daljnjega 84. (mogoče 85, ja teta Roza je naredila svoje) na HP150 s touch screenom in HP-IB vmesnikom.
Pred tem pa Spectrum, kmalu za tem pa sem uhodil MB286, Hercules, HDD Seagate 40MB,...., brez ohišja (v škatli za čevlje), monitor pa je bil dodelan monitor, kupljen na Iskri Delti, seveda brez ohišja Very Happy
Diskete z MS-DOSom so pa še vedno shranjene tako 5.4" kot na 3.5", čeprav ne vem več kaj mi bodo Very Happy .

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group