www.elektronik.si
Endoskopska kamera

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 8:48 am    Naslov sporočila:  Endoskopska kamera
----------------------------------------------------------------------------
Iščem enoskopsko kamero za PC ali telefon z dolžino kabla do 5m, ki bi bila primerna z pregled hišne kanalizacijske instalacije. (recimo v primeru, ko je nekaj zamašeno) Na bolhi je tega kar nekaj, nisem pa našel kake trgovine, ki bi to prodajale. (rabil bi namreč ponudbo - potrebujem za firmo)
Kako priporočilo?

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Npr. RIDGID Pregledovalna kamera micro CA-350
S podaljški ima domet 9m.

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 11:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Conrad?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 4:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
eldi2011 je napisal/a:
Npr. RIDGID Pregledovalna kamera micro CA-350
S podaljški ima domet 9m.


Tole poznam. Je pa cena kar... Verjetno bom za testiranje naročil nekaj takega. (kitajskega)
Zadeva se ne rabi pogosto. Potrebovali bi jo, ko nas stranka kliče, da ima recimo zamašen odtok v kopalnici, Odtok se recimo strojno odmaši. S kamero pa bi pogledali v kakem stanju so same cevi. (dostikrat je namreč za zamešitev kriva poškodovana cev)
Za snemanje večjih kanalizacijskih sistemov pa itak dobivamo zunanje izvajalce, ki to počno profesionalno.

Avtor: ElGrigonKraj: okolica Lenarta PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 7:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni ta kitajska več od 3m ni delovala. Kable je zgleda predolgi in ne pokaže slike (črn zaslon).
Kamera z 1m kabla direkt na android je delala dobro. Kamero s 5m kabla pa sem moral okrajšati na 3m.

Mogoče si raje omisli wi-fi verzijo s tako dolžino kabla. Ima posebej napajalno škatlo.

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 1:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ima kdo kakšno da si pregleduje če ima zabita ušesa ?

Avtor: makiKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 5:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni točno taka kitajska s 3.5m dolgim kablom dela odlično - za ta denar.
Opazil sem da dela na telefonu z androidom bolje kot na win10, manj "zaostaja" za premikanjem. Nisem prepričan če so krivi win10 mogoče bi potreboval drug sw...
lp
B.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 6:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
maki je napisal/a:
Meni točno taka kitajska s 3.5m dolgim kablom dela odlično - za ta denar.
Opazil sem da dela na telefonu z androidom bolje kot na win10, manj "zaostaja" za premikanjem. Nisem prepričan če so krivi win10 mogoče bi potreboval drug sw...
lp
B.
Na androidu si naloži CameraFi mogoče bo pomagalo.
Pri OTG je velikokrat težava pri dolgih kablih, če prižgeš LEDice, ker marsikateri telefon ne podpira 500mA na OTG priključku.

Avtor: makiKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 6:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dorijan je napisal/a:
maki je napisal/a:
Meni točno taka kitajska s 3.5m dolgim kablom dela odlično - za ta denar.
Opazil sem da dela na telefonu z androidom bolje kot na win10, manj "zaostaja" za premikanjem. Nisem prepričan če so krivi win10 mogoče bi potreboval drug sw...
lp
B.
Na androidu si naloži CameraFi mogoče bo pomagalo.
Pri OTG je velikokrat težava pri dolgih kablih, če prižgeš LEDice, ker marsikateri telefon ne podpira 500mA na OTG priključku.


hmmm, slabše je na win10.....
na androidu je bolje

Avtor: makiKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 10:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sem pa šez vikend malce testiral, kamera deluje enako tudi če jo priklopim na 5m podaljšek, ki ima na koncu ojačevalec. Skratka, kvaliteta je enaka na 3.5m kot na 8,5m kabla. Je pa to testirano na klasičnem pc-ju in ne na namiznem.
lp B.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group