www.elektronik.si
Vezava dveh pinov na isti potencial - Arduino

www.elektronik.si -> Arduino sekcija

Avtor: galex4 PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 6:34 am    Naslov sporočila:  Vezava dveh pinov na isti potencial - Arduino
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo,

Ali se lahko izhodni pini Arduina vežejo na skupni potencial?

Primer:
Vklop/izklop porabnika (rele, led dioda, itd)

Dogaja se, da mi pri Arduinu en pin vklopi rele pri čemer drugi ne dela, kot da bi bi imel en na drugi pin vpliv.

Da bi preprečil ta vpliv sem vsakemu pinu dodal diodo katera prepušča smer toka samo v eni smeri. Vendar v tem primeru mi ne proži releja.

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 9:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nariši načrt povezave arduino pinov in releja.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 2:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
MOND je napisal/a:
Nariši načrt povezave arduino pinov in releja.
Ne samo shemo, tudi program(sketch) je zaželjen, da ne ugibamo kako in kaj.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2018 10:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dva izhoda sta lahko vezana vzporedno pod pogojem, da sta na istem logičnem stanju. Zagotoviti je potrebno hkratno osveževanje obeh vrednosti, torej v istem ciklu.
Če je največ en pin izhodni ali pa so uporabljene diode, potem ni nevarnosti, zaradi take vezave.

Avtor: S53DZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2018 12:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vsakemu takemu izhodu je priporočljivo vezati vsaj zaporedni upor ustrezne male vrednosti.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group