www.elektronik.si
Zvokovni analizator IN9
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Nostalgija - samogradnje

Avtor: KnapKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Jun 07, 2018 1:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moram reči, da je ohišje super in za mene prevelik zalogaj. Je pa res, da je na vseh področjih lepota zelo draga. Po moje je v tem primeru cena ohišja z delom 2/3 in elektronika 1/3. Ali pa še večje razmerje v korist ohišja. Da iščem vse mojstre bi tudi pri meni bilo enako razmerje v ceni. Privoščim si lahko k večemu dva mehkejša materiala. Kovina odpade čeprav se mi zdi najlepši del vsega.
Zdaj ko vem kolikšen je strošek elektronike me cena zelo preseneča.
En design sem že narisal v 3D pa mi je mizar rekel, da ne dela space shutltov. Nekako me vleče v bolj zaokrožene linije, česar mizarji najraje ne delajo. Današnje oblike pohištva so daleč od baroka in renesanse. Še najpomembneje pa je to, da to delam za svoj užitek in ne za prodajo.

Še enkrat res hvala za vse namige. Bom rabil kar nekaj časa za pravo odločitev.

Avtor: MilekKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 12:12 am    Naslov sporočila:  JLC PCB
----------------------------------------------------------------------------
Knap je napisal/a:
Milek hvala za namig. Ogledalce za lampami je dobra rešitev. S tem bi lahko lampice tuditi fiksiral. Koristna informacija je bila tudi izdelovalec PCB Seeed. Celotna zadeva je sestavljena iz desetih, dvo kanalnih, pasovno propustnih, analognih filtrov drugega reda. Enostavna montaža in enostavno popravilo ali prilagoditev.


Super izvedba.Poskusil bom pri JLC PCB tukaj in javim.Naj bi bili hitrejši & cenejši Wink
lp

Avtor: KnapKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rešena težava z različnimi nivoji vhodnega signala. BA3308 je kot nalašč za to. Z nekaj popravki v načrtu, ki je v PDF-u deluje idealno.
Cena IC-ja je tako, nizka, da se ne izplača delati s tranzistorji popolnoma nič.
No sedaj pa je elektronika res popolna.

Avtor: MilekKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2018 11:22 pm    Naslov sporočila: icon_great 
----------------------------------------------------------------------------
super,glavno,da deluje Wink Dancing

Avtor: KnapKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2018 11:28 pm    Naslov sporočila:  Končano
----------------------------------------------------------------------------
Tako pa izgleda na koncu. Barve ob straneh je možno spreminjati glede na zvrst glasbe ali ambienta. Vsi potrebni priključki so zadaj. Popolnoma analogna zadeva.

V forumu Zabavna elektronika sem odprl novo temo Analizator. Dodana je datoteka in link za ogled delovanja.

Avtor: Iztok_SKraj: Ljubljana, Trzin PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 9:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Knap je napisal/a:
Rešena težava z različnimi nivoji vhodnega signala. BA3308 je kot nalašč za to. Z nekaj popravki v načrtu, ki je v PDF-u deluje idealno...

Me je zanimala izvedba driverja, samo nisem zasledil tega PDFja oziroma ne vem katerega si mislil.

Čestitke za izjemno lep izdelek. Applause

Avtor: KnapKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 11:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala,

načrt je v PDF-u od IC-ja. Nisem ga pripenjal, ker so na spletu. Sedaj sem pripel vse. Te IC-je sem iskal povsod. Dobil sem zadnje tri pri HTE. Želel sem jih naročiti pri treh spletnih prodajalcih in kljub temu, da so bili v ponudbi niso bili dobavljivi. Narediti sem dal nekaj več tiskanin ampak nimam IC-jev. Če jih ima kdo na zalogi jih odkupim. V načrtu imam narediti nekaj več 10 kanalnih analizatorjev. Čeprav ta 20 kanalni analizator deluje popolnoma OK s pasovno prepustnimi filtri drugega reda me zanima kako bi to izgledalo s filtri prvega reda. Če ima kdo kaj več izkušenj na tem področju ga prosim za mnenje.
Z nastvitvijo vhodnega signala vsakega filtra posebej, nastavitvijo ojačevalnika in nastavitvijo izenačevalnika lahko prilagodim nivo prikazovanega signala z lampami. Tukaj mi je uspelo da z višino maksimalne amplitude nosilne frekvence na sredinski lampi obe stranski dosegata 2/3 nivoja, ki je nižji za 3 dB in naslednji dve 1/3. Lampe prikazijejo nivo od -9 dB do +3 dB. Bi lahko to dosegel s filtri prvega reda?
Moram pa povedati, da to ni merilni instrument in ima večjo vizualno vrednost kot tehnično.

Avtor: MilekKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 12:14 pm    Naslov sporočila: icon_great super
----------------------------------------------------------------------------
odlično,top Wink

Avtor: moho70Kraj: Sežana PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2019 9:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Krasen analizator...morda sem spregledal, ampak, si kje naložil video, kako deluje ob različni glasbi in spreminjanju barv na strani?

Avtor: KnapKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 1:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V prvem postu je link za ogled delovanja, ko še zadeva ni v ohišju.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group