www.elektronik.si
RPI Python in Software serial output

www.elektronik.si -> Raspberry Pi sekcija

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 11:55 am    Naslov sporočila:  RPI Python in Software serial output
----------------------------------------------------------------------------
Previdno pomakam kljun v RPI in Python.

Trenutno iščem alternativo za SW UART kot sledi.
Če v Bascomu potrebujem software uart napišem tako:

Koda:
' A1 - SWUART - na terminal emulator na #3
Open "coma.1:19200,8,n,1" For Output As #3
Print #3 , " " : Print #3 , "RESET " ; Program : Print #3 , " "

Tako sem si naredil dodatni uart na io pinu A.1, preko katerega pišem na terminal karkoli.

Rad bi nekaj takega naredil tudi v Pythonu, a ne najdem vzorca, kako.

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 12:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vilko,
mogoče bo tole pomagalo:
http://abyz.me.uk/rpi/pigpio/python.html#bb_serial_read_open

Kaj pa uporaba USB serijskega vmesnika, to bi bila najbolj enostavna rešitev.
LP

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2018 9:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot piše v tej temi naj bi bilo to zelo težko saj je problem časovna usklajenost nekomu je sicer uspelo ampak ima zelo velik procent napake komunikacija ni ravno zanesljiva.
KLIK

Drugače pa uporaba USB vhoda in USB-TTL umesnika.

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2018 9:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala vsem za pomoč.
Kako je vse v Bascomu preprosto in dela. No sedaj razmišljam malo o RPI, pa se mi zdi vse zelo zapleteno in problematično (timing), če berem, kar ste mi poslali.

Navado imam vedno en pin žrtvovati za software uart, ki ga po potrebi vežem na Bray terminal na PC-u, in po katerem mi program sporoča, kaj počenja, kje se vrti in vrednost nekaterih spremenljivk. Tako lažje iščem napake v programu in jih seveda tudi lažje popravim. In ta princip bi rad ohranil tudi na RPI. HWUART potrebujem za drugo komunikacijo, za pravo delo.

Kako bi to najpreprosteje realiziral v Pythonu na RPI? Kako bi najpreprosteje povezal Python z Bray terminalom na PC-u, ne da uporabim HWUART?

Pozdrav
VS

Avtor: vpeterKraj: Maribor okolica PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2018 10:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Pythonu enostavno piši na standarden izhod in vidiš besedilo v konzoli. Zakaj bi za ta namen pošiljal preko serijskega porta?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2018 12:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moraš dovoliti dostop do serijskega porta.
Koda:
sudo chmod a+rw /dev/ttyAMA0


Poglej še:
http://www.tldp.org/HOWTO/Serial-Programming-HOWTO/x115.html
http://www.raspberry-projects.com/pi/programming-in-c/uart-serial-port/using-the-uart

sicer je za C/C++, vendar je princip enak in odpravljanje težav tudi.

LP,
M.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group