www.elektronik.si
Menjava ventilatorja na grafični

www.elektronik.si -> Strojna oprema

Avtor: primoKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2018 8:01 pm    Naslov sporočila:  Menjava ventilatorja na grafični
----------------------------------------------------------------------------
Na grafični kartici Ati Radeon HD 4890 je ventilator zelo ropotal. Na Ebayu sem kupil novega, razlika je samo v tem , da je bila na starem oznaka 1.0A, na novem pa je 1.2A. Dokler nisem dobil novega sem v računalnik dal sposojeno grafično prav tako Ati Radeon HD 3000 in nekaj. No včeraj sem dobil ventilator, ga montiral in ko zaženem računalnik se za trenutek prižge monitor, ventilator gre na visoke obrate in monitro ugasne. Sem probal tudi na drugem računalniku in je isto. Če dam notri spet sposojeno dela. Bi kdo vedel morda v čem je problem. Nazadnje je tudi z mojo delalo, samo grozno je ropotalo.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2018 9:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ob menjavi ventilatorja si po vsej verjetnosti poškodoval grafično kartico ali pa procesor na njej. Druga možnost bi pa bila, da kartica ne sede povsem pravilno v režo matične plošče - za poskusit bi bilo ponovno pravilno vstavit kartico ...

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2018 11:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Skrivnosten si okoli napajanja...
Ati Radeon HD 4890 ima dodatno dva napajalna konektorja. Kako si ju priklopil?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group