www.elektronik.si
Katero spajkalno postajo priporočate ?

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: borzonKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sob Jun 16, 2018 11:44 pm    Naslov sporočila:  Katero spajkalno postajo priporočate ?
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

Najpre se opravičujem, če je bilo mogoče vprašanje ze zastavljeno.

Ker je moja stara spajkalna postaja znamke Weller izpustila dušo, me zanima kaj priporočate oziroma kaj bi vi kupili če bi bili na mojem mestu?

Sam iščem dobro in kvalitetno spajkalno postajo v cenovnem rangu okrog 500 EUR do 900 EUR.
Zanima me ali so nove Weller postaje se vedno tako dobre in kvalitetne kot so bile stare ali so se mogoče kaj pokvarili v tem času?

Nekako se še vedno nagibam oa proizvajalca Weller.
Kaj torej priporočate za pol-profesionalno rabo? Kakšno moč postaje priporočate?

Kako je vase mnenje o tej postaji?
http://www.ces.si/spajkalna-postaja-weller-wx-1012-t0053427699-230-v-50-hz-200-w-50-550-c-komplet-588558.html

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 2:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Morda kaj od tega: https://www.kurtzersa.com/electronics-production-equipment/soldering-tools-accessories/soldering-desoldering-stations.html
Pri nas jih zastopa Belmet v Ljubljani.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 7:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ranga 300 eur vzemi Ersa iCON.
Za vec pa JBC, je se korak naprej od Erse in Wellerja.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 8:24 am    Naslov sporočila:  Re: Katero spajkalno postajo priporočate ?
----------------------------------------------------------------------------
borzon je napisal/a:
Kako je vase mnenje o tej postaji?
http://www.ces.si/spajkalna-postaja-weller-wx-1012-t0053427699-230-v-50-hz-200-w-50-550-c-komplet-588558.html

Tole sem imel na testu, pa me iskreno rečeno ni prepričala. Imel sem občutek, da je zadeva prednostno namenjena proizvodnji, kjer je teh postaj veliko. Vsaj parametriranje, prenašanje profilov, zaklepanje parametrov in podobno kaže na to. Uporabniški vmesnik na sami postaji pa se mi zdi izveden malo neposrečeno. Sploh rešitev s tistim kolesom mi nekako ni sedla.

Poskusi se dogovorit za preizkus. Tako boš najlažje videl, ali ti "sede".

Če vztrajaš pri Wellerju, potem bi bilo vsaj za razmisliti o kakem setu iz WT serije, ali pa kakem (sicer starejšem) WSD-ju.

Če pa boš gledal še kaj drugega, sta predhodnika napisala več ... spet pa predlagam, da pred nakupom preizkusiš.


Nazadnje urejal/a frenki Ned Jun 17, 2018 1:18 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 11:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo, sam se ukvarjam z elektroniko cca 50let, pa imam star Weller spajkalnik z ogromnim ruskim trafotom in zamenljivimi špicami. Nekoč je bila cena cca 100EUR.
Lotam tudi 144 pinske procesorje brez problemov.
Ni mi jasno zakaj postaja za 1000 Eur, mogoče zaradi ledic.
To je moje nedeljsko razmišljanje.
Še vedno uporabljam star avo meter ICE, ki sem ga kupil nekoč v radio trst. Še kar dela, čeprav je star večkrat po 10 let.

LP
Matjaz

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 12:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Voziš se tudi še vedno v Fičku ali Topolinu?

Avtor: S53DZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2018 1:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Navedene postaje z linka ne poznam, lahko pa pritrdim:
Ersa Icon 1 je odlična.

Avtor: elektronikKraj: postojna PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2018 11:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
WX postaja je ena najzmoglivejših Wellerjevih postaj. Vprašanje pa je, če boš lahko izkoristil to kar ponuja.

Glede na to, da si izbral 65W ročko, bi ti mogoče predlagal WT 1010 postajo.
Cenovno ugodna in zelo zmogljiva zadeva.

https://www.youtube.com/watch?v=nWmNiZcYRlo

Z 90W ročko lahko pokriješ večino vsega kar misliš spajkati.
Prednost je še, da imaš lahko na več grelcih različne konice in jih hitro menjaš, brez bojazni, da se opečeš.

LP

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group