www.elektronik.si
Vsebina diska

www.elektronik.si -> MS Windows razprave

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 11:03 am    Naslov sporočila:  Vsebina diska
----------------------------------------------------------------------------
Podatki, datoteke na disku, so organizirane v obliki drevesa:
Imaš osnovno vejo, root, ki vsebuje druge veje, folders ali mape, in le te naprej vsebujejo malo mešano liste (datoteke) pa tudi druge veje (folders, mape)
Jaz bi rad imel eno okno, kjer bi bila vidno kompletno drevo z vsemi vejami, (brez datotek, listov) podobno kot nekateri rišejo družinsko drevo. Verjetno obstaja orodje v ta namen. Ali kdo ve kako bi prišel do take sheme?

Avtor: mkezmahKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 11:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Free commander.

LP
Marko

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 11:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
In kako zahtevam od FreeCommanderja drevesno strukturo?

Avtor: zoranKraj: SG PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 1:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V nastavitvah je verjetno možnost nastavitve pogleda - podobno kot v totalcommander.

Avtor: stursc PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 3:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
vilko je napisal/a:
In kako zahtevam od FreeCommanderja drevesno strukturo?


Prikaz > Drevo (CTRL + F8)

LP, stursc

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 4:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Koda:
dir /s/b/o:n/A:D > veje.txt


Think ... odvisno zakaj rabiš ...

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 5:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Eh, zakaj rabim?! Imam tako kakofonijo na disku, hočem narediti red, formiram mape, kopiram, brišem, v glavnem pa iščem, kje so moji programi. Mape z enakimi imeni imam malo tu, malo tam. Saj vem, sam sem nasr.. situacijo.
Spomnem se mojega bivšega direktorja in prijatelja, ki je večkrat rekel: "Seri ga toliko, da boš čez kup videl!" No jaz ne vidim več čez kup.

Če ne bo šlo drugače, si bom drevo narisal na papirju s svinčnikom...

Lep pozdrav vsem elektronikom dobre volje!

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 5:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Opla, frenki, to pa mislim je korak v to smer, če ne celo cela pot.
Hvala, zdaj moram samo ne pozabit
Hvala

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group