www.elektronik.si
AEG Competence

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 12:10 pm    Naslov sporočila:  AEG Competence
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Imam 15 let prej omenjen štedilnik. Je čisto mrtev, se ne prižge, strela ni bila, Varovalka za krmilno elektroniko je OK. Malo sem probaval, pa nič našel, kaj bi bilo narobe.
Prosim za kakšen namig...

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2018 12:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://manualzz.com/doc/1171085/aeg-competence-b8920-1-service-manual

Sem imel pri podobni pečici podoben problem. Izkazalo se je, da je težava v resonatorju pri procesorju. Zamenjal in dela. Seveda sem zamenjal še kondenzator pri napajanju elektronike. Mora biti za višje temperature, ne bo dovolj 115°.

Resonator lahko malo pogreješ, z občutkom seveda ( fen, vroč zrak ) in lahko začne delat. Vendar ne bo dolgo. Toliko za test, ampak zamenjat ga je vseeno potrebno.

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Tor Jul 24, 2018 4:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Resonator niha na 4 Mhz, brez gretja.
Napake nisem odkril. Hm...

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2018 6:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Mi lahko kdo kaj več pove o tem mikrokontrolerju, vsaj napetost napajanja, sumim, da je zenerca v stiku.
Priponka

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2018 11:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Sem odkril napako. Štedilnik ima 3 plate z elektroniko in mikrokontrolerjii. Na eni plati je napajalnik s polno nekih povezav s transistorji, sploh ne vem zakaj. Ti transitorji napajajo ostale plate. Na eno plato sploh ne pride napajanje, nekaj je narobe. Ko sem dal na to plato zunanje napajanje, je štedilnik popolnoma oživel. Sploh se ne bom več ukvarjal z napajalnikom, ampak bom dal zraven nov napajalnik.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2018 8:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preveri smd upore. Na tiskaninah, ki so izpostavljene nihanju temperatur ali vibracij se zelo pogosto zgodi, da poči smd upor. Tak defek je pogosto na elektronikah pralnih sušilnih ali podobnih strojih. Zadnji moj primer ***klik***

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Čet Avg 02, 2018 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem dodal nov napajalnik in veselo kuham dalje Wink.

LP

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group