www.elektronik.si
FTDI232 problem z CTS

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: zazKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2018 9:12 pm    Naslov sporočila:  FTDI232 problem z CTS
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

med STM32 mikrokrmilnikom in FTDI232 (USB to UART) želim vzspostaviti komunikacijo z dodatnim signalom CTS.

Pri komunikaciji prihaja do napak, ker FTDI232 ne reagira na CTS signal. Prilagam sliko.
Po mojem razumevanju, bi moral FTDI232 prekiniti oddajanje, pri skoku modrega signala iz 0 na 1 in nadaljevati oddajanje pri skoku iz 1 na 0.

Sem kaj spregledal v datasheetu? Ali FTDI232 ne deluje pravilno?

Avtor: S53DZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Avg 02, 2018 7:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko pogledam FT232 podatke, vidim naslednje:

1. CTS# je običajno invertiran vhod! Za neinvertiranega moraš tako programirati EEPROM.
2. Za vklop CTS/RTS handshake moraš programirati EEPROM

Citiram:
Note: The convention used throughout this document for active low signals is the signal name followed by#

These options can be configured in the internal EEPROM using the software utility FT_PROG, which can be downloaded from the FTDI Utilities (www.ftdichip.com).

http://www.ftdichip.com/Support/Knowledgebase/index.html?an232b_04flowctl.htm

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Avg 02, 2018 11:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Naloži si FT_PROG in naredi tako, kot je opisano na povezavi.

Avtor: zazKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Avg 02, 2018 10:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
FT_PROG program poznam.

Podatek o polariteti CTS signala pa mi je res ušel.

Hvala za pomoč.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group