www.elektronik.si
Mikrostikalo ali senzor za parkiranje

www.elektronik.si -> Merilna tehnika in senzorji

Avtor: gusaa321 PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 1:17 pm    Naslov sporočila:  Mikrostikalo ali senzor za parkiranje
----------------------------------------------------------------------------
V garaži moram parkirati avto praktično na centimeter natančno. Vgrajeni senzorji na avtu ne omogočajo te natančnosti. Rabim zaznavanje na boku in na prednjem delu. Razmišljam o raznih opcijah, a še nisem našel ustrezne rešitve:
- mikrostikalo z daljšo palico (anteno): to sem videl kje v proizvodnji, na spletu ne najdem takšnega izdelka,
- fotocelica na stropu in odsevnik na tleh: problem preširokega snopa
- morda mikrostikalo v kakšni "blazini", ki bi zaznalo, da se avto dotakne blazine
-....
Zaenkrat nisem našel enostavne rešitve, prosim za kakšno idejo.

Avtor: xsytKraj: Slov.Bistrica PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 1:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=XiooJCCVDzU
Ultrasonični senzorji so iz izkušenj pod 1cm napake na kratkih razdalijah, tisti tapoceni kitajski...

Avtor: kosmajKraj: Logatec PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 3:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Blazinica stikalo ostaja in se uporablja v sedežih viličarjev za prisotnost voznika. So velikosti cca 10×10 cm in imajo brez napetostni kontakt .......samo, da veš v kateri smeri iskati.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 3:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na vrvico obesi tenis žogico.

Avtor: kose19Kraj: okolica Kobarida PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 3:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na tla privijači nekaj, da nasloniš z gumo 1cm preden zadeneš v zid.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 3:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če imaš star avto, pa na posluh. Jaz parkiram pod drevesom in ko se veje zatresejo, vem da sem dovolj daleč. Mr. Green

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 3:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na tla fiksiraj zagozdo-kajlo ali dve. Parkiraš lahko tudi, ko ni elektrike Wink .
V primeru, da prekoračiš razdaljo, avtomobil dvigne od tal, namesto da napreduje naprej.

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 3:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz bi, kar blokado na tla pričvrstil pa je mir.
Sem pa videl pri kolegu, je imel laserski žarek usmerjen na armaturko in potem je vedel, ko je laserska pika na nekem območju je dost naprej.

Lep pozdrav.

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 4:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
polkic je napisal/a:
Jaz bi, kar blokado na tla pričvrstil pa je mir.
Sem pa videl pri kolegu, je imel laserski žarek usmerjen na armaturko in potem je vedel, ko je laserska pika na nekem območju je dost naprej.

Lep pozdrav.


Sicer bolj sliši pod temo Malo za šalo ampak vseeno.
Zdaj mi je jasno zakaj ima Mustang Eleanor "pomožne" črte Very Happy . Laser in to je to. Še boljše dva. Very Happy Mustang bo že vedel.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2018 8:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=sTvkkABNuik

Avtor: gusaa321 PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 10:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za resne in duhovite predloge.
Za zaščito na bočni strani bom dejansko uporabil kar tenišče žogice. Na prednji steni in verjetno tudi za dodatno informacijo o oddaljenosti desnega boka pa bom uporabil sledeči senzor in mikrokontroler.

https://www.smakshop.si/arduino/mikrokrmilnik-arduino-uno.html

https://www.smakshop.si/smakrobot-elektronika-vhodna-tipala/senzor-ultrazvocni-hcsr04.html

Cena senzorja je skoraj zanemarljiva, ploščica z mikrokontrolerjem ima več vhodov in se bom malo poigral z ustreznim številom senzorjev.

Avtor: TidraKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 11:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za sprednjo steno tako kot je že napisano,... na tla privijačiš neko zadevo, do katere pripelješ z gumo in to je to,... ne potrebuješ nobene tople vode,...

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2018 12:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
gusaa321 je napisal/a:

https://www.smakshop.si/smakrobot-elektronika-vhodna-tipala/senzor-ultrazvocni-hcsr04.html


Daj naslov na ZS, pa ti pošljem. Jih imam kar nekaj viška.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group