www.elektronik.si
Protivirusna programska oprema 09/2018
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> MS Windows razprave

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 5:59 pm    Naslov sporočila:  Protivirusna programska oprema 09/2018
----------------------------------------------------------------------------
Občasno se ta tema sicer pojavi na forumu, je pa že nekaj časa minilo od zadnje debate o tem. Antivirus, ki sem/ga preferiral v zadnjem času mi počasi stopa na živec. Z vsako posodobitvijo je večji balon, požrešnejši do resourceov in bolj nadležen s sporočili o tem, kako dobro zaščiten sem Confused .

Vprašanje je enostavno: kaj uporabljate/priporočate kot primerno rešitev na tem področju?

Lp, Frenki

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 7:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko tudi poveš kateri trenutni antivirusni program se ti zdaj bohoti?

Drugače pa nič posebnega kar se tiče osebnih/domačih računalnikov (druga pesem je v firmi).
Na XP mašini antivirusni program Avira, na Win10 mašinah pa privzeti Windows Defender + ZKP. Brez slednjega ti še ne vem kako dober anti ohinsploh program ne pomaga.
Če dolvlečem .zip, .exe... ali podobne outlook priponke potem jih prej pošljem na stran Virustotal, kjer poslano datoteko pregleda kopica antivirusnih programov, da vsaj približno vem kaj sem dolpovlekel.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 8:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz uporabljam Pando free antivirus v kombinaciji z Argente utilities. Zaenkrat zadostuje. Panda se zbudi, ko v USB, dam ključek ali pa ima na sumu kakšno sumljivo kodo, drugače pa sem pozabil, da sploh je inštalirana. Je Argente utilities v tem primeru lahko malo bolj najedljiv vendar vsaj veš, da ti čisti register pa spayware.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 8:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na mojih čarunalnikih še vedno Sophos skrbi za te zadeve, razen na tistih dveh kjer imam Win10. Tam pa tako kot je napisal DušanK Win Defender + ZKP.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 7:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
že ene 6 let - ni pravi antivirus

https://www.malwarebytes.com/premium/

priporočam ( možnost nakupa več licenc pade cena na 13€ /leto)

( načeloma ni potreben , če pa iščeš kakšno reč pa raznih torrentih pa ja )

https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2455577,00.asp
https://blog.malwarebytes.com/malwarebytes-news/2017/10/when-an-outstanding-rating-from-cnet-isnt-enough/

https://www.antivirus-programme-test.de/?gclid=EAIaIQobChMIpKnOvrHL3QIVDY-aCh0zPgf_EAEYASAAEgIkHfD_BwE

Avtor: [g0ran24]Kraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 7:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Avast

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa Kaspersky ?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
DusanK je napisal/a:
Lahko tudi poveš kateri trenutni antivirusni program se ti zdaj bohoti?

Bohotil se je Avast antivirus, ki pa je med tem že letel dol. Ja, vedno poskušam klikat z uporabo vsaj nekaj ZKP, čeprav sem v zadnjem letu (tako po spominu vsaj ene trikrat) na navidezno OK linkih naletel na presenečenje. M$ produktom ne glede na ocene in priporočila na tem področju nekako nisem naklonjen.

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Že 10 let uporabljam licenčni nod32 in sem zadovoljen. Vsi "brezplačniki" so polni reklam in to potem tudi pije resource.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj koliko pa še je ''tradicionalnih virusov'' , koda je skrita v flash-u , javi , html-ju v stilu ugrabljanja brskalnika , zaklepa računalnika

Potrebuješ brskalnik s sandboxom in nekaj kar prečesuje naloženo kodo. V bistvu ne vem če sem kdaj našel kak virus ki bi se naložil iz pošte , ključka ali kot kakšna datoteka?

Avtor: vpeterKraj: Maribor okolica PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 9:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brskalnik s sandboxom ti nič ne koristi pri prenosu exe datoteke, ki jo poženeš izven tega sandboxa. In ja, še obstajajo takšni virusi.
Pomembna je realtime zaščita, torej pregled datoteke takoj, ko se prenese na disk oz. še preden se požene. Kaj mi koristi AV program, ki ga poženem enkrat čez čas in najde en kup okuženih datotek
Tudi jaz uporabljam NOD.

Mimogrede: uporaben program je tudi Sandboxie.

Avtor: [g0ran24]Kraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 11:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še vedno je pa najbolši antivirusni program enostavno zdrava kmečka pamet, da ne klikaš vse povprek pa odpiraš nepoznato vsebino itd.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2018 1:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Microsoft SE se kar obnese, čeprav občasno pobere kar nekaj resource-ov.

LP,
Mare

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 10:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zanimivo - če bi imel čas pa malo več znanja

https://www.youtube.com/channel/UCND1KVdVt8A580SjdaS4cZg

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2018 11:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na domačih mašinah z XP-ji nimam nič. (delavnica 3 kom) Prenosnik z W10 Windows Defender. Prednaložen je bil tudi Norton, ki pa je potem, ko je postal nadležen letel dol.

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group