www.elektronik.si
LG 50LB570V

www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: AnddrejKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2018 2:55 pm    Naslov sporočila:  LG 50LB570V
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo...taka je slika na TVju brez signala...kakšna ideja ali je za v kanto?

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2018 4:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kakšna pa je s signalom in brez odbojev svetlobe?

Preden gre v kanto, bi jo jaz kupil za dele.

Avtor: AnddrejKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2018 4:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se ena fotka kaj se dogaja na ekranu

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2018 7:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A to je žena tebe ciljala?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2018 8:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Moral boš opisati, kaj je narobe s sliko ali pa slikati kaj bolj normalnega. Sprašujem se, ali je pajek pričakovana vsebina.

Ali je problem zgolj bled zgornji del? V takem primeu je Satelitkova ideja najboljša. Torej panel v kanto, vezja pa za ponovno uporabo.

Avtor: AnddrejKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2018 6:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo, hvala za odgovor... zadeva je taka, da je slika razdeljena na dva dela...zgornji del je bolj svetel kot spodnji, ter zdi se mi tudi, da ekran z leve proti desni postaja temnejši.

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2018 7:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz vidim razbit panel.

Avtor: AnddrejKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2018 8:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne...to je začetek filma "Alien Vs. Predator"

Avtor: AnddrejKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 11:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa še video posnetek:
https://www.youtube.com/watch?v=RDL7IsEC50Q

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 8:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aha, tale posnetek pa nekaj pove.

Mojih 5 centov gre na panel.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 10:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sumim na slab kontakt flat kabla za horizontalni pas linij.

Kot da je samo zgornja četrtina v dobrem stiku (1/4), spodnji trije horizontalni pasovi pa ga nimajo ali je slab.
Še najboljše, da ga previdno odpreš in vidiš kako ploščat kabel nalega na kontakte lcd ekrana (tam kjer je zelena črta).
Mogoče potrebujejo samo močnejši pritisk ali boljši kontakt.
Če se slika ob pritisku na ploščate kable ne spreminja, potem je napaka bolj kot ne na T-Con plati, ki kontrolira lcd panel.

Avtor: AnddrejKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 10:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za informacije...jutri odprem zadevo in pogledam, ter sporočim, kaj sem ugotovil.

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 7:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene bolj skrbi pojav na posnetku okoli 25.sekunde, kako počasi se menja vsebina slike na desni strani panela spodaj...

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 12:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slab kontakt na enem od flat kablov od driverja na LCD panel lahko povzroči tudi "okvarjeno" sliko na drugih delih ekrana.
Včasih je umetnost že najti kje točno je napaka.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group