www.elektronik.si
"Oksidirane" SMD komponente

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Sep 29, 2018 6:09 pm    Naslov sporočila:  "Oksidirane" SMD komponente
----------------------------------------------------------------------------
Eno vprašanje za poznavalce. Imam nekaj par let starih SMD diod, sicer na trakovih, vendar so padi navlekli neko temno prevleko. Diode so sicer OK, z nekaj dodajanja sveže spajke se mi zdi, da je tudi spoj OK.

Je tole za porabit, ali bi bilo bolje v okrogli fascikel in nabavit nove? Obstaja mogoče kak "enostaven" (ne mehanski) postopek čiščenja/priprave takšnih komponent? Ravno veliko tega ne rabim - ranga par sto kosov.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Sob Sep 29, 2018 6:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Par 100 kosov bi bilo zamudno vsako posebej pospajkat...
Mogoče ni ravno primerjava, ali pač, jaz sem cca. 1000 značk, ki so ravno tako z leti dobile patino in obledele, vse postopoma očistil v manjšem ultrazvočnem čistilcu (DMV-7800), ki je sicer namenjen čiščenju nakita, v katero sem zlil 1/2 kisa, žličko sode bikarbone in 1/2 navadne vode.
Seveda je odvisno od materiala a pri večini značk se je kar konkretno poznalo na sijaju.
Če ga nimaš v bližini ti ga lahko posodim. Nekaj kosov daš za test v kopel in boš takoj videl ali je to to ali ne.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Sob Sep 29, 2018 7:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
razkositranje in ponono kositranje mi to počnemo tu množično

http://www.zlindra.com/storitve/kositranje

PS : ostalo ne deluje

Avtor: kose19Kraj: okolica Kobarida PrispevekObjavljeno: Sob Sep 29, 2018 9:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa mehanska obdelava? V bobnu s primernimi zrnci, da se kontakti spolirajo.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group