www.elektronik.si
Krimpanje malih konektorjev

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 11:03 pm    Naslov sporočila:  Krimpanje malih konektorjev
----------------------------------------------------------------------------
Ker zadnje čase nekaj čaram z raznimi senzorji, ki jih preko žic priklapljam na tiskana vezja, sem prišel do potrebe po takem orodju,
po testih daje enak rezultat kot original J.S.T. za 500 EUR, le da ni potrebno bankrotirat. Rezlika je, da je krimpanje v dveh korakih. Najprej prevodnik, potem pa še izolacija. Za domačo rabo je to kar rabim, saj se ne bom šel proizvodnje.

Zanima me, če še kdo uporablja take oz. podobne klešče, sam krimpa J S T konektorje (in podobne), in kje nabavljate potrošni material (kovinske in plastične dele konektorjev) ?

LP,
M.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2018 11:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam take, za Molex (za debelino žice 0.25, 0.5, 1.0), s tem, da gre pri mojih vse naenkrat (izolacija in žica)
in sveda kupljeno pri .


Nazadnje urejal/a Jaka57 Pon Okt 01, 2018 1:49 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 12:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz imam za crimpanje kitajce. Imam pa 3 glave za razne namene. Zdi se mi, da je tip klešč SB28.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 7:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enako kot Jaka57 ... Wink So malo annoying za krimpat, priznam ...

Avtor: xsytKraj: Slov.Bistrica PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 10:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@mosqito, za potrebe J.S.T. AUH konektorjev sem si omislil točno takšne iz tvojega linka (PA-09).
Zadeva se obnese super za hobi uporabo in so bistveno bolj primerne za takšne tipe konektorjev od tistih kitajskih SB28...

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 2:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:
Enako kot Jaka57 ... Wink So malo annoying za krimpat, priznam ...

Sem se kar malo ustrašil, hotel sem prav take kupit. Sad

Za take konektorje.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 3:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek je napisal/a:
Enako kot Jaka57 ... Wink So malo annoying za krimpat, priznam ...
Sem imel tudi sam na začetku probleme oz. ni mi bilo popolnoma jasno kako in kaj, kajti nikakor ni šlo tako kot bi moralo.
Sedaj si pa pomagam tako, da z malimi ploščatimi kleščami stisnem na vrhu tisti del kamor pride abizoliran del žice, nato pa vse skupaj v klešče in stisnem.
Druga opcija pa je, da pin stisneš ravno toliko, da še lahko vstaviš abizoliran del žice, potem pa do konca.
Za hobby rabo so odlične za to ceno Wink .

Avtor: xsytKraj: Slov.Bistrica PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 3:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
#39 SN-28B Chinese Crimper vs Engineer PA-09: Is there a difference for Dupont wires
Arrow Idea

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 5:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S SN-28B gre tudi Dupontove krimpat, če le nisi prešlampast.
Tukaj se lepo vidi, čeprav tega možakarja gledat in poslušat je prava muka.
In jaz običajno zakrivim z malimi "špiccangami" tisti del, ki prime izolacijo, še na traku, na toliko pinih, ki jih potrebujem, potem pa stiskam.
Nimam takih problemov kot na videu v prejšnjem prispevku.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 7:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam SN-28B, ampak znajo biti malo nerodne. Za majhne stvari (kjer ni potrebnih nekih velikih količin uporabljam tole na sliki.

Sicer je pa za dobre klešče vredno pogledat kaj od Weidmuellerja - cena ni ravno nizka, za delat so pa odlična orodja.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group