www.elektronik.si
Kje kupiti aluminijasto ploščo

www.elektronik.si -> Mehanika in strojništvo

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2018 5:46 pm    Naslov sporočila:  Kje kupiti aluminijasto ploščo
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

Za en projekt bi rabil 2 aluminijasti plošči, približne dimenzije 25x20x0.1, popolnoma ravni/gladki. Kje bi se to dalo dobiti najceneje ? V kolikor se pri ceni zelo pozna bi bil primeren tudi kakšen drug material, le da je vsaj približno toplotno prevoden (se pravi neke vrste kovina), recimo vsaj 50 W/mK. Lp

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2018 6:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je reklama, ampak saj to sprašuješ:

Po radiu poslušam reklamo v smislu: Grem na Impol servis - vse iz aluminija, ali nekaj takega.

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2018 6:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za odgovor, pozabil sem pripisati da bi bilo dobro, če bi bil možen osebni prevzem v Ljubljani. Vendar sem vmes že naročil pri drugi firmi in bom pač plačal tistih 5€ poštnine. Še vedno pa sem odprt za informacije o čem takem v Ljubljani, lahko tudi v zasebno sporočilo če se pomoč šteje za reklamo Rolling Eyes

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2018 8:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sentinel66 je napisal/a:
......Še vedno pa sem odprt za informacije o čem takem v Ljubljani, lahko tudi v zasebno sporočilo če se pomoč šteje za reklamo
Nikakor pomoč ne šteje in ni štela za reklamo!

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Čet Okt 11, 2018 7:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za "popolnoma" ravno ne vem lahko pa poizkusiš: www.alcu.si/

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Čet Okt 11, 2018 7:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Alu plošče in plošče iz drugih kovin imajo tudi v Bauhaus Rudnik

čakaj ?
Citiram:
dimenzije 25x20x0.1
desetinka mm ?

mislim da bi bilo najlažje odrezat z laserjem Cu ploščo ( toplotna prevodnost )

drugače so zelo ravni jekleni podložni lističi

Avtor: bobek220Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Čet Okt 11, 2018 8:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa alu folija?

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Čet Okt 11, 2018 9:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tukaj ni napisano niti ali je to v mm, cm ali metrih. Nekateri omenjate razne tehnične trgovine, kjer sigurno ne najdeš 0,1mm debelega aluminija.

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 7:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Gre za centimetre, torej rabil sem ploščo 30cm x 30cm x 0.1cm. Danes sem vse skupaj dobil in sem zelo zadovoljen, malo hudo mi je le za 5€ poštnine, če pomislim da bi za ta denar dobil še kakšen lep kos aluminija Razz . Stran na kateri sem naročil mimogrede je narejena zelo profesionalno, vneseš dimenzijo in ti izpiše za malo morje materialov in debelin kakšna je cena, precej boljše kot na mnogih straneh kjer moraš odpirati nepregledne pdf datoteke in iskati ceno.

Avtor: dyfan PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 10:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prosim, če nam zaupaš stran, kjer si naročil. Hvala.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 11:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kakorkoli, dobil si kar si želel, mi pa nič!
Mogoče bo pa nekdo od sofuromašel tudi potreboval nekaj takega, t.j. Al ploščo 0.1mm.
Nekdo se je že javil.
Resnično mi gre na vodo, ko se forumaši trudijo, da bi pomagali, no na koncu pa vprašanje, ne da rezultata!?

Ja in če bi pisal, da gre za cm, bi bila to šala mala, kajti 1mm Al pločevine imam, da je do konca življenja ne bom porabil Wink .
In dobil bi jo (mogoče) brez poštnine.

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 12:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam kupim aluminij v Izoli, http://www.barmetal.si/
Vedno iščem, ampak potem najdem. Ali se lahko naroči po pošti pa še nisem poiskusil.

LP
Matjaz

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2018 1:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Linka nisem napisal ker sem v prvem odgovoru razumel da reklama ni zaželjena. Torej naročil sem na strani https://www.plocevine.si/
Njihove cene težko komentiram ker sem prvič kaj takega naročal, mi je bilo pa zelo všeč da so bile cene jasno napisane ko sem vnesel dimenzije. Škoda je le da so res daleč iz Ljubljane, tako da osebni prevzem ne pride v poštev.
Če pa koga slučajno zanima kaj bom počel s to pločevino - pasivni media pc, bom rezultate nalimal na forum Smile

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Ned Okt 14, 2018 7:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Proizvodi po naročilu http://www.mali-sp.si/

lp.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group