www.elektronik.si
Vlaga v stanovanju

www.elektronik.si -> Forum in Filemanager

Avtor: igorficko PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 2:11 pm    Naslov sporočila:  Vlaga v stanovanju
----------------------------------------------------------------------------
Spoštovani, zanima me kako se znebiti vlage v bloku, pritličje, pojavi se cca 2 meseca po belenju stanovanja.

LP

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 2:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si mogoče belil z lateks barvo ? tista ki se nameša v belo bravo v Obijih , Bauhausih .....

Avtor: S57KSLKraj: Slov. Konjice PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 2:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Plesen misliš verjetno. Najprej je treba ugotoviti, ali je dejansko vlage v zraku veliko preveč, ali je zid prehladen, ali pa pride kapilarna voda po zidu iz temelja. Za začetek nabavi kak higrometer in spremljaj rh zraka.

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 9:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bo treba izvajati redno zračenje in preveriti, da ni vse založeno spohištvom tik do sten.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 5:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Beri predzadnji Svet elektronike, sem opisal moje izkusnje in nato resitev z lokalno rekuperacijo ter izgradnja lastnega krmiljenja za le-to.

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 9:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A je že kod delal projekt vgradnje hidroizolacije z rezanjem sten z diamantno žico preko škripcev, napenjalca in pogona.

https://www.youtube.com/watch?v=OBDmaApJa84

lp.

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 9:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Profesor Einstein je napisal/a:
A je že kod delal projekt vgradnje hidroizolacije z rezanjem sten z diamantno žico preko škripcev, napenjalca in pogona.

https://www.youtube.com/watch?v=OBDmaApJa84

lp.


Sem dal podrezat hišo z žago, ki je zelo podobna motorni žagi za les (meč, vidia veriga, počasni obrati, počasni pomiki, rez po fugi). Debelina stene 50cm. Starejša gradnja.
V osnovi zadeva podobna tej na posnetku. Razlika se pojavi pri uporabi hidroizolacijskega materiala, zapolnjevanja reže,... Je, kot kaže, marsikaj odvisno od mojstra, ki zadevo realizira.

Ena zelo občutna razlika je pri polnjenju praznega prostora-reže. Na posnetku se reža zapolni z nalivanjem "cementa" na izolacijsko ploščo in se jo potem z ročnim pomikom naprej-nazaj "zafugira". V mojem primeru je to bilo izvedeno z vbrizgavanjem cementne mase pod tlakom.

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 11:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rezultat je ok?

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 11:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ule je napisal/a:
Rezultat je ok?


Zaenkrat ja. Rezanje je bilo narejeno pred približno 16 leti.
Hidroizolacija-izotekt je bil v notranjosti spuščen izven sten 5-10 cm. Na ta "višek" se je potem privarila hidroizolacija, položena preko betonske plošče. Nato je sledila klasična termo izolacija s tlaki...
Do posedanja stene, ki je bila opazna na notranjih ometih v obliki razpok, je bila samo na enem mestu-pri vhodnih vratih (betonski nosilec na nosilni steni).
Podrezana je bila tudi stena stare krušne peči. Preden je prišlo do rezanja, sem bi opozorjen, da na tem delu ne bo garancije zaradi nasipanega nepoznanega materiala na notranjih stenah peči. Riziko sem sprejel. Zaradi dvigovanja vlage preko nasipanega materiala, se vlaga v tem primeru ni ustavila. Gre za skupno dolžino cca 3m in višine cca 40 cm. Višje so položene pečnice. S tem je možno shajati.

Pa še to. Mojstri naredijo vse. Ampak rez za hidro izolacijo, mora biti načeloma narejen pod zgornjim nivojem tlakov. V nasprotnem primeru niste naredili nič.
Posledično to pomeni, da mora biti narejen vsaj pred vlivanjem tlaka. Še boljše je, zaradi dostopnosti stroja in delovnega prostora, če je to narejeno pred vlivanjem plošče. Seveda, to ni vedno mogoče.

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2018 9:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo.

Kje bi se dobile diamantne žice, ki jih uporabljajo za strojno rezanje kamnov.

Zagotovo imajo kakšne delno izrabljene, ki bi bile še uporabne za rezanje opečnih sten.

lp.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Nov 08, 2018 10:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno so te diamantne žice prav take, kot jih uporabljajo kamnoseki za razrez kamna

LP

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group