www.elektronik.si
Arduino mega -Adapter 230/?

www.elektronik.si -> Arduino sekcija

Avtor: borzonKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2018 7:44 pm    Naslov sporočila:  Arduino mega -Adapter 230/?
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
Ker sem nov na tem podrocju me zanima, kaksen napajalni adapter je potreben za normalno nemoteno delova je Arduino mega? Zanima me kaksna je obratoovalna napetost in tok ki ga arduino potegne? Se bolje bi pa bilo, ce mi poveste kje v Sloveniji lahko kupim te adapterje, ker sem ji pozabil narociti od kitajca.

L.p

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2018 9:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Priporočljivo napajanje je od 7-12V, vendar se pri 12V vhodne napetosti, napetostni regulator, na plošči, kar lepo greje, pri 9V pa veliko manj.
Uradnega podatka o toku, ki teče v ploščo nisem našel, so pa nekateri to merili in izmerili cca. 200mA, ko na plošči ni priključeno nič.
Poraba naj nikakor ne bi presegla 500mA, tako, da se lahko napaja tudi preko USBja.

V ICju košta cca.13€, koliko košta po ostalih trgovinah s takim elektro materialom pa ne vem.

Stric Google je tvoj prijatelj.

Avtor: đzuroKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2018 3:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Arduino ima posebej konektor za zunanje napajanje 9v. Izhode bos moral dati obvezno ali tranzisotr ali rele!

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group