www.elektronik.si
AUX vhod pri avtoradiju IBIZA na dela

www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2018 7:30 pm    Naslov sporočila:  AUX vhod pri avtoradiju IBIZA na dela
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

imam SEAT Ibizo letnik 2010 in danes sem prvič poskusil priključiti audio signal iz PC na AUX vhod. Če me spomin ne vara sem pred leti, ko sem se na radiju kaj zatipkal, uspel priklicati AUX vhod s tipko MEDIA. Danes sem pa s to tipko uspel preklapljati samo med radijem in CD, AUX je kar izginil (enako tudi na obvolanski komandi). Na AUX vhod sem nato poskusil priključiti še telefon, brez uspeha.

Skratka zdi se, da je AUX izginil softwersko. Res smo pred slabim letom menjali akumulator, takrat so se tudi pojavile težave z zavornimi lučmi, saj so non-stop svetile. To napako je takrat odpravil avtoelektričar.

Kakšna ideja kaj lahko naredim?

Lep pozdrav vsem!

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2018 10:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vsaj za en Blaupunkt London radio vem, da lahko v meniju izbiraš ali se naj aux prikaže ali ne, pri izbiranju s "source" tipko. Preveri če je tudi pri tvojemu tako.

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za namig. Sem preveril, a kaj ko v tem grmu ne tiči zajec, smoola! Sad

Avtor: kastaneda PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 8:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako?

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 3:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem bil vesel, da bo to to, ampak smola. Moj radio nima USB vhoda. Šel sem po postopku kot v posnetku in izbira AUX še vedno ni možna - še več, dejansko mi je ne ponudi. Ko pritisnem "MEDIA" se takoj nadaljuje predvajanje CD od trenutka, ko je bil Volume na nulo.

Ampak vseeno hvala! YouTube pa res postaja vir za (skoraj) vse mogoče zadeve. Smile

Sem pa pomislil še eno stvar - ko smo menjali akumulator, je radio zgubil vse nastavitve. Ko sem ga ponovno vključil, je kakih 20 sekund komuniciral z Board Computerjem (vsaj jaz si tako laično razlagam) in glej ga - vse radijske postaje in nastavitve so bile obnovljene (ponovno naložene). Kaj če se je zmešalo računalniku? Zato sem to temo spravil tudi na Avtoelektriko, kjer so jo na žalost že odstranili.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 5:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče moraš ponovno vnesti kodo za radio, če jo imaš.

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 6:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kode seveda nimam in tudi po menjavi akumulatorja radio ni zahteval nobene kode. Sklepam da sta se radio in računalnik "povohala" med sabo in to je bilo dovolj.

Avtor: lucky77Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 8:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na žalost še vedno nisem uspel rešiti problema. Brskal sem po netu, brez uspeha. Je med nami kakšen avtoelektričar, ki se spozna na board computer, da bi vsaj dobil informacijo o tem, če ima lahko le-on vlogo pri nastavitvah avtoradija (aktivacije vhodov ipd.)?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group