www.elektronik.si
Nakup rework postaje

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 1:25 pm    Naslov sporočila:  Nakup rework postaje
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

Zadnje čase karkoli dobim na mizo za popravit je napaka v BGA čipih.
Zadeve popravljam za hobby zato me zanima ali so rework mašine(IR) za 500-600€ ki jih kitajci prodajajo sposobne odlotat grafični čip z matične plošče ali recimo Playstation-a ?


Zanimajo me vaše konkretne izkušnje z temi mašinami, tako da če je kdo tukaj lastnik, bi ga prosil da pove kakšno besedo ali dve o teh kitajcih.

Zadeva je namenjena hobby popravilu, zato ne mislim zapravljat res veliko denarja za to. Rad bi pa izkusil in se naučil delat tudi to.

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 3:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam rework mašino, ki ima vroč zrak in lotkolben v enem ohišju. Zelo poceni in dobro dela.

SMD rework

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 3:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Joztom s tem boš verjetno težko kak BGA prispajkal. Bo potrebna kaka IR varianta z ogrevano podlago.

Nekaj forumašev se ukvarja s tem bolj aktivno, pa upam, da se bo kdo oglasil in napisal kaj več. Mislim pa, da so poleg same postaje zelo bistvene še izkušnje pri tem delu.

Matic je tukaj lepo opisal postopek.

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 4:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ravno Maticev opis sem bral in videl to postajo. Žal jih obstaja kar nekaj zato me zanimajo konkretne informacije. Tudi kje so zadevo kupili, koliko je dajatev za to dobit v slovenijo. mogoče bodo te informacije prišle še komu prav.

Glede izkušenj je pa tako, nekje moraš začet. noben se ni rodil z njimi Smile

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 10:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je pa višja matematika, kapo dol. Jaz se še klasičnega SMD lotanja nerad lotim, ker z leti ostrina vida pada. Zato tudi svoja vezja delam vedno klasično, čeprav Kitajci skoraj zastonj stencil zraven pošljejo. SMD reflow pa imam za kakšen pralni stroj ali avtoelektroniko porihtat.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group