www.elektronik.si
Dostop do foruma preko TOR omrežja

www.elektronik.si -> Forum in Filemanager

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 1:02 pm    Naslov sporočila:  Dostop do foruma preko TOR omrežja
----------------------------------------------------------------------------
Način delovanja in namen TOR omrežja mi je okvirno jasen. Nisem pa nikoli resneje prebiral teh tematik. Ker je v zadnjem času kar nekaj dostopov do foruma preko TOR node-ov me zanima, v čem je pravzaprav smisel tega? Anonimnost je mogoče v redu v nekaterih primerih, v primeru forumskega druženja pa nekako ne vidim smiselne razlage takšnega pristopa.

Mi lahko kdo, ki to tematiko pozna bolje (tisti, ki omrežje uporabljajo se verjetno ne bodo oglasili Rolling Eyes ) to logično pojasni?

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 2:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Morda je pa to povezano s tem, da nekateri že iz principa jokcajo
boriž je napisal/a:
Tam nimam več dostopa.....


Pa potem res nebi zgledalo, da se pokaže tu neanonimiziran.

Firbec je huda reč. Ni pa nič narobe s tem. Smile

Avtor: ElGrigonKraj: okolica Lenarta PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 9:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enkrat sem poskusil TOR z namenom, da najdem več interesnih informacij, ki so me zanimale. Ugotovil sem, da ni razlike...TOR, Chrome,....vse je enako.

Tudi jaz ne vidim neke prednosti razen anonimnost in še ta je vprašljiva. Če se koga hoče najti, se ga najde. Nekdo, ki omrežje pozna oz. ga upravlja bi že pokazal kdo se kje skriva.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 7:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče se kdo boji Nacionalne varnostne agencije pa zato brska preko čebulnih olupkov, ker je ta ameriška agencija s svojim programjem in strojno opremo precej zajedljiva. Drugo pa pač nima dostopa do določenih strani v tujini, ki jih potrebuje za izobraževanje. Samo naglas razmišljam.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group