www.elektronik.si
Težave z displeyem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Avtoelektrika

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 12:39 pm    Naslov sporočila:  Težave z displeyem
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni, potrebujem vašo pomoč

Pojavila se je težava na displeyu od avta kjer se prikazujejo podatki o klimi, radiiu, itd.
Pred časom sem opazil, da se pojavljajo motnje na displeyu katere so bile z vsakim dnevom bolj izrazite. Sedaj je prišlo do tega, da je postal neuporaben. Vem, da je najlažje zamenjati z rabljenem zaslonom vendar je tukaj potrebno še neko programiranje iz starega avtomobila in nato v novega katero bi znalo biti drago(astra H 2005).
Zadevo sem razstavil in premeril vse flat kable, kateri so ok. Če zvijam glavno vezje se slika na zgornji polovici zaslona začne prikazovati. Nekdo mi je namignil, da se zna "odlotat" glavni čip na vezju in da zaradi tega potem heca zaslon. Žal pa jaz nimam orodja za spajkanje čipov na vezju.Ali morda mislite, da je težava v sami displayni ploščici? Zato se obračam na vas, če je kdo pripravljen pogledati to zadevo in odpraviti napako.

Sem iz Dolenjskega konca, vendar se tudi zapeljem kam če bo potrebno

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 12:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako je izgledalo pred okvaro

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 1:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem pa skoraj preprican, da ni tezava na sami prikazovalni plosci, saj ima "ploscata" kabla z obeh strani enaka in ga lahko prikljucim tudi obrnjenega okoli. V prvem primeru deluje zgorna polovica prikazovalnika, obrnjen okoli pa prikazuje spodnjo polovico

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 2:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Precej verjetno je lahko napaka med steklom LCDja in folijskim kablom do kontrolne PCB.
Še en test: priklopljenega nežno pritiskaj na folijski kabel med LCDjem in PCBjem.

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 3:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Peter123 je napisal/a:
Precej verjetno je lahko napaka med steklom LCDja in folijskim kablom do kontrolne PCB.
Še en test: priklopljenega nežno pritiskaj na folijski kabel med LCDjem in PCBjem.

Peter: Kje točno mislite to ? Oz. kaj je PCB ?
Predvidevam da mislite ta del obkrožen z rdečo

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 5:25 pm    Naslov sporočila:  Re: Težave z displeyem
----------------------------------------------------------------------------
barosa je napisal/a:
... Če zvijam glavno vezje se slika na zgornji polovici zaslona začne prikazovati. Nekdo mi je namignil, da se zna "odlotat" glavni čip na vezju in da zaradi tega potem heca zaslon. ...

Glede na simptome je tole kar verjetna napaka. Po slikah sodeč z displayem ni nič narobe. Na tvojem koncu je kar nekaj forumašev, ki bi tole verjetno lahko uredili.

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 5:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Od mesta kjer si ga označil z rdečo do konektorjev.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 5:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Peter123 je napisal/a:
Precej verjetno je lahko napaka med steklom LCDja in folijskim kablom do kontrolne PCB.

Peter glede na slike, ki jih je pripel (slika ob obrnjenih konektorjih) mi vse skupaj deluje, kot da so slabi loti na enem od konektorjev na PCB-ju. Think Vidi se bolj za eno figo, ker je slika tiskanine stresena, ampak jaz bi šel to pogledat ...

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 5:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Peter123 je napisal/a:
Precej verjetno je lahko napaka med steklom LCDja in folijskim kablom do kontrolne PCB.
Še en test: priklopljenega nežno pritiskaj na folijski kabel med LCDjem in PCBjem.

Kabel sem izmeril z multimetorm (piskač) in so vse povezave OK, tudi pritiskal, vlekel... sem ga že, pa ne vpliva na delovanje.

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 6:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Peter123 je napisal/a:
Precej verjetno je lahko napaka med steklom LCDja in folijskim kablom do kontrolne PCB.

Peter glede na slike, ki jih je pripel (slika ob obrnjenih konektorjih) mi vse skupaj deluje, kot da so slabi loti na enem od konektorjev na PCB-ju. Think Vidi se bolj za eno figo, ker je slika tiskanine stresena, ampak jaz bi šel to pogledat ...

Sem naredil malo boljše slike, upam da se bo sedaj bolje videlo

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 6:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še slike

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 6:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Laho, da je tak kot ... ampak ... Think

Avtor: barosaKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 7:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem premeril vse povezave, in izgleda vse OK Confused

Če na živo izklapljam in vklapljam folijska kabla v konektor obedve strani žmigata, kar bi načeloma pomenilo, da prikazovalnik deluje. Ali se motim ?

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 7:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen,

meritve z merilnikom so lahko kdaj dvorezni meč, med tem ko miriš in pritisneš na pin naredi stik in deluje in tako misliš, da je povezava OK, drugače se pa lahko za tem skriva slab stik in hladni lot.

Lep pozdrav.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Maj 05, 2019 8:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa same povezave na LCDju, ali imajo stik, tak, kot mora biti?
Pri nekaterih Blaupunktovih avtoradijih je bil feler, ker so te povezave lepljene, da so ščasoma izgubile stik.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group