www.elektronik.si
Potrebujem pomoč pri izbiri nadomestnega konektorja

www.elektronik.si -> Komponente in podsklopi

Avtor: J.B. PrispevekObjavljeno: Čet Maj 16, 2019 12:24 pm    Naslov sporočila:  Potrebujem pomoč pri izbiri nadomestnega konektorja
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni.

Pred kratkim se mi je odlomil eden izmed avdio konektorjev pri gramofonu. Glede na to da je gramofon iz 60. let imam težave pri iskanju primernega nadomestnega dela.

Dimenzije: 2mm x 15mm

Konektorji so prevlečeni z srebrom, ampak pridejo v poštev tudi pozlačeni.

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Čet Maj 16, 2019 3:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi pozlačeni bodo delovali.
Srebrni so samo boljši.
Ali se bosta zlato in srebro med sabo "grizla" ti pa ne znam povedat.

Avtor: J.B. PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 12:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za nasvet. A se sploh da kupit take konektorje v Sloveniji? Iščem že cel teden, ampak nisem našel nič podobnega.

Avtor: jozedeKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 1:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je namenski sklop za Dual gramofon, zato bo težko dobiti to v Sloveniji. Mogoče ima kdo, ki se ukvarja s takimi gramofoni, po vsej verjetnoti ne bere ta forum.

Ali se ne da nič nazaj prilepit in vzpostavit prvotno stanje?
Sicer ti ostane Ebay in kupiš iz tujine.

Avtor: J.B. PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 2:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hja, bom poskusil zalotat konektor. Problem je ker je počil ravno tam kjer je luknja, tako da nevem kolko bo držalo. Sem upal da se da dobit kakšen podoben konektor, da bi se ga dalo z malo predelave uporabit. Sem že spraševal po avdio forumih, ampak mi ni znal noben pomagat.

Glede naročanja, sem pa govoril s prodajalcem iz Amerike, kateri proizvaja nove dele za ta gramofon, ampak mi ne more zagotovit sledenja pošiljki. Bom poskusil zalimat, mogoče bo držalo.

Avtor: joztomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Maj 18, 2019 3:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na boljšjaku vsako nedeljo kakšem Dual, poceni.

Avtor: lojz54Kraj: Portorož PrispevekObjavljeno: Sre Maj 22, 2019 9:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
na katerem boljšjaku?

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Čet Maj 23, 2019 2:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
On je z Ljubljane in tam ga imajo vsak vikend.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group