www.elektronik.si
Televizija v okvari - popravilo ?

www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 8:36 pm    Naslov sporočila:  Televizija v okvari - popravilo ?
----------------------------------------------------------------------------
Imam televizijo philips 32pfl5405h12 1080p v okvari. Ne zazna nobenega input signala. Normalno predvaja video iz ključka, sem uspešno nadgradil software vendar ne pomaga. Se komu sanja v čem je problem oz. če se sploh splača popravljati ? Drugače jo tudi prodajam za 40€ v kolikor kdo kaj več ve kot jaz.

Avtor: KnapKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 1:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nič nisi omenil ali imaš sploh kakšen video signal. Glede na to, da si naredil nadgradnjo predvidevam, da imaš. Preveri še service mode. Če je vse OK je lahko IC PNX85500. V servisnih navodilh je tudi nekaj opisanih napak in diagram odprave napak. Tukaj si lahko snameš servisna navodila. Prevelika datoteka za pripenjanje. Pripet pa je podatkovni list IC-ja v katerem se dogaja skoraj vse. Preveri še napajanje, predvsem nižje napetosti. Lahko pa na ebayu kupiš nekaj takšnega. Je blizu 40€.

Verjetno je v povezavi nekakšna napaka. Poiskusi s temle: https://english.electronica-pt.com/electronica-search?find=32PFL5405H/12

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 8:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nisi napisal, katerega input signala (analogni, digitalni)?
Imaš pravilno nastavljeno regijo?

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 2:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nobenega signala ne dobim, poskusil sem vga in hdmi. Branje s ključka pa normalno poteka in tudi predvajanje videa na njem. Nadgradnjo sem naredil pravtako iz usb ključka. Nastavitve lahko normalno spreminjam se pravi slika na televiziji JE, le noben priklopljen video signal ne deluje.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Maj 22, 2019 3:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najbrž ni odpovedalo zaradi programske ne-nadgradnje, torej je okvara.
Kaj pa antenski sprejem, analogni in digitalni?
Lahko da je kriv kakšen hladen spoj na PNX. Pri nekaterih TV-jih (ne nujno iste znamke) je to pogost problem.

Če ne izpiše nobene napake, se lahko reball-a PNX in ga morda hkrati zamenja z novim. Ampak, kot je že Knap predlagal, rabljena kompletna plošča ni dražja od te storitve...

Avtor: Sentinel66Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Maj 22, 2019 8:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim da bo na napisano najboljše, da televizijo prodam komu, ki se na zadeve bolj spozna Sad

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group