www.elektronik.si
Kontrola kode

www.elektronik.si -> Arduino sekcija

Avtor: maj26Kraj: NM PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2019 9:49 am    Naslov sporočila:  Kontrola kode
----------------------------------------------------------------------------
Sem nov in se učim sam. Napisal sem kodo s pomočjo interneta in svojimi dodatki. Moti me to, če je koda naložena včasih deluje povsem OK, včasih pa se zatika ali pa deluje nezanesljivo in po svoje. Zato ne vem ali je težava v kodi (po moje ne) ali pa v strojni opremi. Uporabljam arduino uno, gsm modul sim800l in pir senzor. Zato bi prosil kakšnega strokovnjaka za pregled in mogoče optimizacijo kode, če je potrebno... Hvala!

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2019 4:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen,

si lahko malo bolj konkreten kakšen je problem? Se zacikla? Se ne odziva? Vrača napačne vrednosti?....Sploh ne deluje?...

Lep pozdrav.

Avtor: maj26Kraj: NM PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2019 8:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko se zažene program, deluje ok? Ko pa z sms vklopim alarm in stanje preverim z sms, ne izvede tega dejanja temveč kliče. Malo sem razmišljal, mogoče ga moti PIR senzor, ker slednji rabi določen čas, da se nastavi (kakšno minuto)?!? Ugibam. Na kratko težave so pri vklopu, izklopu ali preverjanju z sms.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 10:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Neumno vprašanje imam zate...kako imaš napajan SIM800L? Mogoče veš (ali pa ne), da lahko modul pobere tudi do 2A toka in to je preveč za USB.

Avtor: maj26Kraj: NM PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 7:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za opombo, to sem vedel da ob klicanju ali prijavi v omrežje rabi veliko toka! Napajanje ni izvedeno preko usb, napaja se z zunanjim napajanjem 5V. Prav tako arduino in pir. Pa še enkrat, koda deluje večinoma ok. Nazadnje sem alarm vklopil z sms, takoj za tem pa izklopil. Namesto, da bi se izklopil, je arduino opravil namišljeni klic in potem po ponovnem izklopu z sms opravil uspešen izklop.... Sam ne vidim nobene napake v programu, čeprav čisto ne razumem oklepajev (), {}, pa še kaj bi se našlo.... Tudi napisano ni ravno estetsko.

Avtor: maj26Kraj: NM PrispevekObjavljeno: Tor Maj 21, 2019 7:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozabil priložiti sliko napajanja!!!

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 22, 2019 11:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Regulator, ki ga imaš na testni plošči je tako tako in tudi slučajno ni za tokove 1A in več in pri malo večji obremenitvi zelo rad zaniha.
Problem je v prvem regulatorju (5V), ki se tudi prav lepo greje in ko se dovolj ogreje tudi rad zaniha.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Sre Maj 22, 2019 11:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
maj26 je napisal/a:
Pozabil priložiti sliko napajanja!!!


Najbolje bi bilo, če bi modul napajal direktno z LiPo baterijo.

Avtor: maj26Kraj: NM PrispevekObjavljeno: Sre Maj 22, 2019 3:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Možno, da je kaj narobe z napajanjem SIM800L. Po navodilih je priklop izveden:
SIM800L VDD ↔ Arduino 5v
SIM800L GND (UART TTL) ↔ Arduino GND
SIM800L SIM_TXD ↔ Arduino D2 (read through for the reason)
SIM800L SIM_RXD ↔ Arduino D3 (read through for the reason)
SIM800L 5VIN (POWER) ↔ External Positive Power Supply pin
SIM800L GND (POWER) ↔ External Negative Power Supply pin

Jaz pa uporabljam samo 5VIN, GND, TXD in RXD. Ne pa tudi GND in VDD....

https://www.faranux.com/product/sim800l-v2-0-5v-wireless-gsm-gprs-module-quad-band/

Je to možen vzrok?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group