www.elektronik.si
Kaj trenutno počnem junij 2019
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2019 2:06 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem junij 2019
----------------------------------------------------------------------------
Izdelujem tiskalnik za pisanje oznak za na sponke. Hardware sem naredil že pred leti - bil je sicer namenjen risanju tiskanih vezij, a zadeve nikoli nisem dokončal. Sad. Ok sedaj bo stvar verjetno šla v uporabo, saj je skoraj končana. Ravno zaključujem softwerski vmesnik.

Posnetek:
***klik***



Seveda zna tudi risat Wink :
***klik***

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2019 5:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lep strojček. Čestitam. Razz

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2019 10:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odlično. A doziraš z brizgo + vijak?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 7:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Odlično. A doziraš z brizgo + vijak?


Za enkrat je gor navaden alkoholni flomaster. Kasneje bo uporabljeno tak ali podoben.

Avtor: eddieKraj: Severna primorska PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 7:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, odlična ideja.

Pisal boš na plastične napisne ploščice, ki se nataknejo na vrstne sponke?
Kako boš imel izvedeno fiksiranje ploščic?

Vidim da uporabljaš DRVXXXX driverje za koračne motorje.
Jaz sem navdušen nad TMC2208 driverji sploh če je pomembna gladko premikanje in tišina. Moj printer je iz nadležne ropotulje postal neslišen Smile

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 9:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
eddie je napisal/a:
Silvo, odlična ideja.

Pisal boš na plastične napisne ploščice, ki se nataknejo na vrstne sponke?
Kako boš imel izvedeno fiksiranje ploščic?

Vidim da uporabljaš DRVXXXX driverje za koračne motorje.
Jaz sem navdušen nad TMC2208 driverji sploh če je pomembna gladko premikanje in tišina. Moj printer je iz nadležne ropotulje postal neslišen Smile


Za enkrat imam mizico pripravjeno za 5mm ploščice, ki so v treh vrstah po 10.
Nekaj
podobnega.

Mizica:

En kos driverja TMC2130 imam doma že nekaj časa a ga še nisem uspel testirat.



Avtor: eddieKraj: Severna primorska PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 10:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odlično.

Driver pa le poizkusi. Pri mojem se je spremenila smer vrtenja motorja (obrneš konektor motorja) in pa vse jumperje za microstepping pod driverjem sem odstranil. Tako je nastavljen 1/16 microstep(pri DRV... je z vsemi jumperji 1/32 če se ne motim) in je razlika predvsem Slišna. Boo hoo!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2019 12:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj že gre kar zares. (Pisalo še ni pravo)

Avtor: staneKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2019 12:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Graviram. Mr. Green

Avtor: SaranKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2019 7:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Stane, s čim si pa tole graviral?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 11:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pripravljam se na odhod na morje, pa mora dedi nekaj "fretati". Bomo sestavljali tri takšne (ali podobne) ladjice. Trupe bomo delali, pogone pa sem natisnil. Pa nihče mi ni pomagal, čisto sam sem naredil. Whistle

RC komande, cena da te sezuje, sem kar tri naročil in zelo hitro dobil.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2019 11:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Haha, carsko !!! Applause

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2019 6:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še pripadajoče datoteke zgornje ladjice.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2019 9:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vroč dan je bil danes


Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Ned Jun 09, 2019 8:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako strgane hlače na kolenu je imel včeraj kolega, ko se je z mopedom na makadamu zvrnil. Kdo bi si mislil, da tudi ona vozi moped? Whistle

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group