www.elektronik.si
Tihi kompresor zraka

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2019 9:40 am    Naslov sporočila:  Tihi kompresor zraka
----------------------------------------------------------------------------
Kupil sem tihi kompresor zraka (XY firma čunga lunga) in ko sem malo pogledal v notranjost sem ugotovil ,da je ozemljitveni rumeno-zeleni vodnik odščipnjen. Je kakšen poseben razlog za to pri kompresorjih ali naj sam naredim ozemljitev na ohišju?

Avtor: ciciKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2019 10:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ti kompresorji imajo lunga zaščito, tako da ozemljitev ni potrebna.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2019 11:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če je ohišje kovinsko, poveži ozemljitev, če je plastično, pusti tako kot je.

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 8:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
cici je napisal/a:
Ti kompresorji imajo lunga zaščito, tako da ozemljitev ni potrebna.


Kaj je to "lunga" zaščita? Da ohišje je kovinsko tako ,da sem spraskal barvo in povezal zaščitni vodnik z ohišjem.

Avtor: ciciKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 9:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zaščita uporabljena pri kompresorju, ki ga imate.

Avtor: jozedeKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 11:11 am    Naslov sporočila:  Re: Tihi kompresor zraka
----------------------------------------------------------------------------
romascenko je napisal/a:
Kupil sem tihi kompresor zraka (XY firma čunga lunga) in ko sem malo pogledal v notranjost sem ugotovil ,da je ozemljitveni rumeno-zeleni vodnik odščipnjen. Je kakšen poseben razlog za to pri kompresorjih ali naj sam naredim ozemljitev na ohišju?


Na nalepki običajno piše če je zaščitni vodnik potreben.
Za naprave, ki imajo dvojno izolacijo, so lahko brez zaščitnega vodnika, imajo pa na nalepki znak z dvojnim kvadratom. Take naprave običajno nimajp šuko vtikača in trižilnega kabla!
Če ima tvoj kompresor šuko vtikač, je prav mogoče, da je nekdo v proizvodni "pozabil" ozemljitev priključiti.
Še slikica s primerom nalepke , na kateri je oznaka, da ta naprava ne potrebuje ozemlitvenega vodnika.
Poglej kaj je na tvoji napravi na nalepki.

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 12:01 pm    Naslov sporočila:  Re: Tihi kompresor zraka
----------------------------------------------------------------------------
jozede je napisal/a:
romascenko je napisal/a:
Kupil sem tihi kompresor zraka (XY firma čunga lunga) in ko sem malo pogledal v notranjost sem ugotovil ,da je ozemljitveni rumeno-zeleni vodnik odščipnjen. Je kakšen poseben razlog za to pri kompresorjih ali naj sam naredim ozemljitev na ohišju?


Na nalepki običajno piše če je zaščitni vodnik potreben.
Za naprave, ki imajo dvojno izolacijo, so lahko brez zaščitnega vodnika, imajo pa na nalepki znak z dvojnim kvadratom. Take naprave običajno nimajp šuko vtikača in trižilnega kabla!
Če ima tvoj kompresor šuko vtikač, je prav mogoče, da je nekdo v proizvodni "pozabil" ozemljitev priključiti.
Še slikica s primerom nalepke , na kateri je oznaka, da ta naprava ne potrebuje ozemlitvenega vodnika.
Poglej kaj je na tvoji napravi na nalepki.


Ni takšnega znaka na nalepki torej je prav ,da sem sam ozemljil zadevo. Hvala ti za to informacijo, pa sem se nekaj novega naučil Smile

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group