www.elektronik.si
Laser CNC

www.elektronik.si -> Oprema, stroji in orodja

Avtor: burger PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 8:40 am    Naslov sporočila:  Laser CNC
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

V bližnji prihodnosti bi rad nabavil en laser, s katerim bi na aluminij graviral napise in izrezoval luknje. Velikost plošče bi bila A3. Nisem se še s tem ukvarjal imam pa veliko željo, zato bi vas prosil za pomoč pri izbiri.

LP

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 8:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri tem ti lahko pomaga tisti, ki laser že ima npr. naš forumaš Bizgec65.

Avtor: burger PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 9:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
G.Bizgec65, kaj priporočate.

LP

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 12:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Težko je svetovati kar tako. Sam imam kitajca K40, za moje potrebe skoraj dovolj, režem in graviram predvsem les 4-5 mm. Za kaj več je treba imeti več moči, moj ima namreč 40W CO2 tubo.
Za Al pa moraš imeti kaj drugega - močnejšega. (prištej zadaj več 000 pri ceni) Smile

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 11:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Firma iz naših krajev, kamor dajem odrezat kaj iz jekla ali aluminija, ima en 10 kW in novejši 4kW CO2 laser. omejitve pa so 30mm debeline navadno jeklo, 12mm nerjaveče jeklo in cca pol tega aluminij. Tako da mislim da boš rabil vsaj za velikostni razred močnejšega, kot ga ima Bizgec.

Avtor: burger PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 7:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim da bom dal luknje izrezat, graviral bom pa sam na ALU. Za to pa verjetno ne rabim neke hudo drage mašine, ali?! Kaj se splača vzet meni kot začetniku?

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 10:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na svojem sem poizkusil na navadnem kosu Al, pa nisem uspel gravirati, je pa res da nisem še preizkusil anodiziranega kosa Al, nisem imel potrebe. Tudi laserja ne šibam s "full" močjo, saj se življenjska doba tube krajša, pa tudi zato nimam neke potrebe. Je potrebno pa kar nekaj časa, da za različne debeline in vrste materialov nastaviš optimalne nastavitve - ali je rez samo rez, rez v prvem prehodu po celotni površini, ali žarek poleg zažge še okolico reza,..
Malo boš moral preveriti po kakih tujih forumih, kaj priporočajo in koliko moči potrebuješ za tvoj namen.

Avtor: burger PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 12:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imate link za kak dober forum o tem?

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 3:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam, seveda :

KLIK

Mr. Green

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 6:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bizgec65 je napisal/a:
Sam imam kitajca K40, za moje potrebe skoraj dovolj, režem in graviram predvsem les 4-5 mm. Za kaj več je treba imeti več moči, moj ima namreč 40W CO2 tubo.


Krmiljen z K40 Whisperer ali kaj boljšega ?

Tudi meni povsem zadostuje za rezanje balse, vezane plošče, pleksija in graviranje eloksiranega aluminija Cool

Zanimivo, kaj dela s steklom pri 25% moči Very Happy
Spodaj sem se nekaj igral z zato niso vse črke popolnjene.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 7:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nekaj z tem nekaj pa kar z original corellaser al' kar že je Smile. Kakor se mi da in kakor se mi zdi. Kazalci so sedaj še prebarvani z "glow in the dark barvo" - za sosedovega mulca. Škat' lca pa za štos za USB ključek s slikami s poroke.

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Sre Jul 03, 2019 5:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Alu se najtežje reže na laserju. Imam 2.8Kw laser pa se mu ustavi na 4mm aluminiju. Tako da 40W laser ne more bit primeren za za to.

Avtor: petekduleKraj: Ptuj PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 7:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prilagam LINK mojega DIY laserja 2.5W. elektronika arduino-grbl. delovna površina 480mm X 250mm.
YOUTUBE

Avtor: enkamakovsek PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2021 1:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
petekdule je napisal/a:
Prilagam LINK mojega DIY laserja 2.5W. elektronika arduino-grbl. delovna površina 480mm X 250mm.
YOUTUBE


Obujam temo - ali se še kdo ukvarja z izdelavo laserja? bi me zanimalo, da mi nekdo za plačilo naredi laser. Sedaj sem gledal mini laserski gravirni stroj na tej povezavi in je kar konkretna cena in bi me zanimalo za popoldan Dancing

vaše mnenje glede izdelave, se splača ali je bolje kupiti? Hvalaa

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group