www.elektronik.si
Senzor za luč
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: macigoj PrispevekObjavljeno: Tor Jul 09, 2019 7:31 pm    Naslov sporočila:  Senzor za luč
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni.
V garaži sem namontiral reflektor z senzorjem,da bi v temi lažje parkiral avto vzvratno v garažo.
Problem je,da senzor zazna mene že pred garažnimi vrati,avtomobila pa ne zazna do razdalje 1m do senzorja.
V čem bi bil problem?

Avtor: GUMYKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Sre Jul 10, 2019 8:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Problem je v tem, da senzor zaznava razliko v tempeaturi (IR sevanje). Ker je temperatura avtomobila načeloma enaka temperaturi okolice, ga ne zazna. Če bi imel avto motor v zadku ali če bi parkiral naprej, bi zaznal topel motor...

Avtor: macigoj PrispevekObjavljeno: Sre Jul 10, 2019 8:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se pravi drugo luč.
Kakšno?

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Sre Jul 10, 2019 8:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako, ki ne bo imela PIR senzorja, pač pa kakšen drugi senzor gibanja, npr. senzor bližine (proximity sensor).
Ne vem pa če se dobi tako luč "out of the box", ali bo treba v samogradnjo.

Avtor: SpajkyKraj: Obala PrispevekObjavljeno: Sre Jul 10, 2019 9:16 am    Naslov sporočila:  Re: Senzor za luč
----------------------------------------------------------------------------
macigoj je napisal/a:
...da bi v temi lažje parkiral avto vzvratno v garažo...
Prižgane imaš samo pozicijske luči (da svetijo zadnje) in prižgeš vse 4 žmigavce in greš rikverc notri gledajoč v vsa vzvratna ogledala ... je to tako teško?

Vidi se zadosti potem ...

Če imaš slab pogled vnazaj, montiraj na zid en napihnjen plavalni obroč, da pri vožnji vnazaj ne rukneš v zid garaže direkt z zadnjim odbijačem ... mater se ne znajdete ... Rolling Eyes

Mad .. še za it s*at bi rabili senzorje in "app" na "smartPhone" s tekočim podatkom o emisiji metana pri tem početju ...

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Sre Jul 10, 2019 9:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vidim, da obstajajo žarnice in adapterji z mikrovalovnim senzorjem.
Na primer ali to ali to

Pri Kitajcih pa verjetno še ceneje.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sre Jul 10, 2019 12:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Obstaja tudi luč z radarskim senzorjem. Ne vem pa, če je to enako kot prejšnji predlog - mikrovalovi?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jul 11, 2019 2:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Senzor na prekinjen (IR) žarek. To se dobi "out of the box". Potreben je še časovni rele.

Avtor: bbenci2Kraj: Moravske Toplice PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 12:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam nek star senzor gibanja Aurolite in ne vem priključiti. Ima, črn, rjavi in moder kabel. Zdaj pa ne vem katera dovodna faza. Črna ali rjava? Navodil nimam.

Avtor: s54jpKraj: Ljutomer PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 2:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
GUMY je napisal/a:
Problem je v tem, da senzor zaznava razliko v tempeaturi (IR sevanje). Ker je temperatura avtomobila načeloma enaka temperaturi okolice, ga ne zazna. Če bi imel avto motor v zadku ali če bi parkiral naprej, bi zaznal topel motor...


Za kaj je pa potem pri meni vklapljala senzor pajčevina pred senzorjem, ko je pihnil veter.

Sem zapravil kar nekaj časa da sem ugotovil kakšna "živalca" mi sproža alarm.
Ko sem odstranil pajčevino, je ponovno zavladal mir z lažnimi alarmi.
Drugače ga je ponavadi, če je vse OK sprožal zajec, srna, mački, ali kak potepuški pes.

Na drugi strani hiše pa drevo, bolje rečeno samo ena veja katero je premikal veter.

Vejo sem odrezal, in malo še odmaknil senzor od drevesa.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 4:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bbenci2 je napisal/a:
Imam nek star senzor gibanja Aurolite in ne vem priključiti. Ima, črn, rjavi in moder kabel. Zdaj pa ne vem katera dovodna faza. Črna ali rjava? Navodil nimam.

Če povežeš ravno narobe, pač ne bo delalo. Ker je kontakt odprt, ne bo tekel noben tok.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 4:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bbenci2 je napisal/a:
Imam nek star senzor gibanja Aurolite in ne vem priključiti. Ima, črn, rjavi in moder kabel. Zdaj pa ne vem katera dovodna faza. Črna ali rjava? Navodil nimam.

Pa si prepričan, da je senzor namenjen omrežni napetosti? Če je namenjen 24V napajanju, potem bi bil razpored lahko:

Koda:
- Rjava ---> +Napajanje
- Črna ----> Izhod NO
- Modra ---> -Napajanje

Avtor: bbenci2Kraj: Moravske Toplice PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 4:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imel sem ga zmontiranega na 230V in nisem gledal kako je bil priklopljen..

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 6:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bbenci2 je napisal/a:
Imam nek star senzor gibanja Aurolite in ne vem priključiti. Ima, črn, rjavi in moder kabel. Zdaj pa ne vem katera dovodna faza. Črna ali rjava? Navodil nimam.


Poglej notri, katera barva gre iz kontakta releja in katera gre še za napajanje.
Lahko pa priklopiš eno in če bo delalo, je prava, če ne pa drugo priklopi. Ne moreš skurit.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2019 7:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Modra bo nula.
Fazo pa poizkusi. Najprej črno, če ne bo delalo prav, pa rjavo. Tista žica, ki ostane, je izhod iz senzorja (faza). Sumim, da bo to rjava (ponavadi je bila rdeča izhod, črna faza dovod).

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group